استرداد مدیرعامل متواری بانک سرمایه به کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:02 - سه‌شنبه 29 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۲۵۵۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۳
رئیس پلیس بین الملل ناجا از استرداد یکی از متهمان پرونده چند هزار میلیارد تومانی بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان به کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سردار "هادی شیرزاد" در فرودگاه امام خمینی(ره) به خبرنگار شبکه خبر گفت: در پی دستور مقامات قضائی مبنی بر صدور اعلان قرمز (تحت تعقیب بین المللی) علیه "علیرضا حیدر آبادی پور" مدیرعامل بانک سرمایه که در زمان تحقیقات مقدماتی پرونده ‎اش از کشور فرار کرده بود با هماهنگی‌های لازم با مراجع مربوطه، از اسپانیا به کشور بازگردانده شد.

سردار شیرزاد گفت: متهم برای سیر مراحل قانونی، تحویل مقامات قضائی می شود.
 
در پی تاکیدات و دستور رئیس قوه قضاییه مبنی بر بازگرداندن مجرمین و متهمین اقتصادی، علیرضا حیدرآبادی‌پور مدیرعامل اسبق بانک سرمایه که درحین تحقیقات مقدماتی از کشور خارج شده بود با تلاش پلیس اینترپل جمهوری اسلامی توسط پلیس اسپانیا دستگیر و لحظاتی پیش به کشور مسترد شد.

این نخستین بار است که یک مجرم اقتصادی از اروپا به کشور بازگردانده می‌شود.

حیدرآبادی‌پور دو پرونده مهم فساد اقتصادی دارد، وی به اخلال در نظام اقتصادی از طریق خیانت در امانت و تحصیل مال نامشروع متهم بوده و در جریان محاکمه برخی از مدیران بانک سرمایه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال‌گران در نظام اقتصادی کشور بطور غیابی به دوازده سال حبس محکوم شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۶°