استقبال سازمان‌های حقوق بشری از ناکامی عربستان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:43 - جمعه 02 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۲۵۸۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۳
پایگاه خبری تی آر تی ترکیه از استقبال سازمان‌های حقوق بشری به دنبال ناکامی عربستان در عضویت در شورای حقوق بشر سازمان ملل خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عربستان سعودی در رقابت با پاکستان، ازبکستان، نپال و چین برای عضویت در سازمان‌های حقوق بشری رأی نیاورد.
 
تی آر تی در صفحه کاربری خود در توئیتر نوشت: به سبب اقدامات عربستان در نقض حقوق بشر، سازمان‌های حقوق بشری از شکست این کشور در عضویت در شورای حقوق بشر استقبال کردند. سازمان دیده بان حقوق بشر نیز بار دیگر این پرسش را مطرح کرد که جنازه خاشقجی کجاست؟ چرا کودکان یمنی را می‌کشید؟

بسیاری از سازمان‌های حقوقی به سبب کارنامه سنگین عربستان در نقض حقوق بشر، از ناکامی این کشور در دستیابی به کرسی در شورای حقوق بشر استقبال کردند,، اما چرا عربستان متحمل چنین شکستی شد؟

لوئیس شاربونو مدیر امور سازمان ملل در سازمان دیده بان حقوق بشر در این خصوص اظهارداشت: نباید به ناقضان حقوق بشر با اعطای کرسی در شورای حقوق بشر جایزه داد.

دیده بان حقوق بشر از کشور‌های مختلف درخواست کرده بود به عضویت عربستان در این شورا رای ندهند.
عربستان به ویژه پس از انتصاب بن سلمان به عنوان ولیعهد، در عرصه جهانی با انتقادات تندی در زمینه حقوق بشر روبروست.

دستگاه اطلاعاتی آمریکا محمد بن سلمان را مسئول مستقیم جنایت کشته شدن جمال خاشقجی در کنسولگری کشورش در استانبول می‌داند.

عربستان صد‌ها فعال در زمینه دفاع از حقوق بشر را بدون هیچ اتهامی، بازداشت کرده است.

ساره لیا ویتسن مدیر بخش خاورمیانه سازمان دیده بان حقوق بشر در این خصوص گفت: اصلاحاتی که محمد بن سلمان ولیعهد آن را هدایت می‌کند، تاکنون پویشی برای ترساندن اصلاح طلبان واقعی در عربستان و کسانی بوده است که آشکارا جرأت دفاع از حقوق انسان‌ها یا قدرت بخشیدن به زنان را دارند. پیام روشن است:هر که درباره طرح‌های ولیعهد تردید داشته باشد، زندانی می‌شود. نتیجه تشکیل ائتلافی تحت فرماندهی وی در یمن، کشته شدن هزاران انسان بی گناه در جنگی بود که بدترین بحران انسانی را در جهان بر جای گذاشته است.

به گفته سازمان ملل، برخی شواهد و قرائن نشان می‌دهد عربستان و امارات مرتکب جنایات جنگی و نقض حقوق بشر در یمن شده اند.
امریکا در حمایت از رژیم کودک کش صهیونیستی در تاریخ  ژوئن ۲۰۱۸ از شورای حقوق بشر خارج شد. نیکی هیلی نماینده سابق آمریکا در شورای امنیت و پمپئو وزیر خارجه این کشور مدعی شدند شورا نسبت به اسرائیل تصمیم‌های مغرضانه و یکسویه می‌گیرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۱°