ارتقا رتبه استاندارد ایران در جهان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:46 - چهارشنبه 07 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۲۵۸۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۱
رئیس سازمان ملی استاندارد: جایگاه ایران در هئیت مدیره فنی سازمان بین المللی ایزو بین کشور‌های جهان از رتبه ۳۱ به ۲۱ رسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد میهمان برنامه گفتگوی خبر ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: سازمان بین المللی استاندارد در سال ۱۹۴۶ تاسیس شد و ایران از اعضای فعال این سازمان است.

پیروز بخت گفت: بیشترین مولفه و ملاک سازمان بین المللی استاندارد، برای محاسبه جایگاه‌ها سازمان استانداردها، تعداد استاندارد‌های ملی هر کشور است که نشان دهنده اهمیت آن برای حاکمیت و دولتمردان آن کشور است.

او گفت: حضور ایران در عرصه‌های بین المللی، همکاری، مشارکت در کمیته‌های فنی موجب شده تا ما عضو فعال و سطح بالا بین کشور‌های در حال توسعه محسوب می‌شود و عضو سازمان ایزو شویم.

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: در ۶ سال گذشته جایگاه ایران در هئیت مدیره فنی سازمان بین المللی ایزو بین کشور‌های جهان از رتبه ۳۱ به ۲۱ رسیده است.

پیروز بخت گفت: در بین کشور‌های منطقه در ایزو، ایران رتبه اول را داراست و ترکیه در رتبه دو و سایر کشور‌های در رتبه‌های پایین تری قرار دارد.

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: ایران تنها کشوری است که یک بانوی پژوهشگر ایرانی بین ۱۶۳ کشور عضو هئیت مدیرفنی ایزو شده است.

او با بیان اینکه شعار امسال روز ملی استاندارد حفاظت از سرزمین با رعایت استاندارد است، گفت: استاندارد در سطح زمین باید رعایت شود تا زمین برای نسل‌های حفظ شود.

پیروز بخت گفت: گرفتن مصوب عالی شورای استاندارد، یکی از اقدامات مهم سازمان استاندارد در سال جهش تولید برای حمایت از واحد‌های تولیدی در ۳ مقوله تولید داخلی، واردات و صادرات کالا بود.
پیروز بخت گفت: در استاندارد اگر میزان، حجم و وزن کالایی اشاره کرده باشیم حتما در این زمینه ها کنترل وجود دارد و اگر به مسائل کیفی اشاره شود وارد حجم و وزن نمی شویم.


رئیس سازمان ملی استاندارد  درباره کالاهای بی کیفیت هم گفت: اگر شهروندان از کیفیت کالایی شکایت داشتند، کد ۱۰ رقمی زیر علامت استاندارد آن کالا را به شماره ۱۰۰۰۱۵۱۷ پیامک کنند
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۳°