فروش دارا دوم از ابتدای آبان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:19 - سه‌شنبه 29 مهر 1399
کد خبر : ۸۰۲۵۸۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۸
مدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس از آغاز معاملات صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) از اوایل آبان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
خانم صباغیان در مقایسه تعداد متقاضیان سهام دارا یکم با دارا دوم به شبکه خبر گفت: تعداد متقاضیان در پذیره نویسی معاملات صندوق پالایشی یکم (دارا دوم) که از ۴ شهریور امسال آغاز شد و به مدت ۲۶ روز ادامه داشت در مقایسه با دارا یکم تفاوت زیادی نداشت.
پذیره‌ نویسی صندوق پالایشی یکم که شامل باقی‌مانده سهام دولت در پالایشگاه‌های تهران، بندرعباس، اصفهان و تبریز است، تا پایان شهریور با تخفیف ۲۰ درصدی پایان یافت. مطابق مقررات، یک ماه بعد از پایان پذیره‌نویسی باید امکان معامله و فروش برای صندوق‌های ETF فراهم شود.

مدیر نظارت بر نهاد‌های مالی سازمان بورس افزود: تا پایان معاملات هفته قبل، ۲۰ درصد به سرمایه سهامداران صندوق دارا دوم اضافه شده است. نیمی از نماد‌های صندوق ETF دارا دوم، معروف به پالایش یکم در بورس، با افزایش قابل توجه قیمت همراه بود و زمان ارائه صندوق دارا سوم، که شامل سهام خودرو‌ها و فلزات است، هنوز مشخص نشده است.

صباغیان درباره عرضه سهام دارا سوم به بورس گفت: در آینده‌ای نزدیک سهام سه بانک تجارت، ملت و صادرات به بورس عرضه خواهد شد. دارا سوم با ۲۰ درصد تخفیف و با محدودیت خرید تا سقف سرمایه گذاری ۵ میلیون تومان خواهد بود.
برچسب ها: بورس
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۶°