مقاومت، دشمنان را منفعل و مغلوب کرده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:22 - دوشنبه 05 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۲۶۳۹
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۵
دبیر کمیته بین‌الملل پنجمین اجلاس بین‌المللی مجاهدان در غربت گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی رو به افول اند و هیچ کدام از اینها نمی توانند به هم کمک کنند و این نتیجه مقاومت است که در همه نقاط شرایطش تثبیت شده و دشمن را کاملا منفعل کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حسین اکبری در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: نخبگان دنیا به این باور رسیده اند که افول آمریکا سالهاست که شروع شده و حداکثر تا ۲۰۲۵ و ۲۰۳۰ آمریکا دیگر قدرت اول جهان نخواهد بود و هژمونی آن از بین می‌رود و در خوشبینانه ترین حالت،  آمریکا به یک قدرت منطقه‌ای در آمریکای شمالی تبدیل خواهد شد.

دبیر کمیته بین‌الملل پنجمین اجلاس بین‌المللی مجاهدان در غربت گفت: با افول آمریکا شرایط رژیم صهیونیستی هم به مراتب بدتر و پیچیده‌تر خواهد شد و حکومت‌های مستبد منطقه هم ناگزیر خواهند شد قدرت را به مردمانشان واگذار کنند، چون این حکومت‌ها هیچ دستاوردی نداشته اند جز این که مطیع آمریکا بوده اند و در بحث خرید امنیت هم موفق نبوده اند.

اکبری گفت: با افول آمریکا جهان به سمتی خواهد رفت که بحث حقوق بشر و عدالت بیش از پیش رعایت شود.

دبیر کمیته بین‌الملل پنجمین اجلاس بین‌المللی مجاهدان در غربت افزود: نخبگان دو فرضیه دارند و آن این که با کاهش هژمونی آمریکا، چین می‌تواند جای آن را بگیرد، روس‌ها هم به عنوان بازیگر در صحنه وارد خواهد شد و کشور‌های رو به توسعه نیز قدرت می‌یابند و هر منطقه قدرت اولی خواهد داشت.

او با اشاره به اهمیت منطقه غرب آسیا گفت: با افول آمریکا که در برابر مقاومت کاملا شکست خورده قدرت‌های جدید در منطقه و دنیا ظهور خواهند کرد.

اکبری گفت: بعد از انتخابات آمریکا شاهد شرایط جدیدی خواهیم بود و فرقی هم نمی‌کند چه کسی انتخاب شود شرایط به نفع مقاومت و جهان اسلام پیش خواهد رفت.

او گفت: جمهوری اسلامی را باید در جبهه مقاومت تعریف کنیم و گفتمان مقاومت بود که مانع اجرای طرح‌های اشغالگری و سلطه گری آمریکا در منطقه شد، مقاومت به یک باور و اندیشه و جبهه تبدیل شده و مردم را به این باور رسانده که می‌توانند در مقابل استکبار و رژیم صهیونیستی بایستند و به استقلال برسند.

اکبری گفت: امروز حضور آمریکا در عراق برای ان‌ها به یک معضل تبدیل شده نمی‌دانند که بمانند یا بروند و این‌ها نتیجه مقاومت است.

دبیر کمیته بین‌الملل پنجمین اجلاس بین‌المللی مجاهدان در غربت افزود: اگر در داخل لبنان رای گیری کنند حزب الله محبوب‌ترین جریان در این کشور است،
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۳°