اعلام آمادگی انصارالله برای تبادل کامل اسیران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 01 تير 1400
کد خبر : ۸۰۲۷۰۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۱
"محمد علی الحوثی" عضو شورای عالی سیاسی یمن گفت: پرونده زندانیان را یک پرونده انسانی می‌دایم و برای تبادل کامل اسیران آماده‌ایم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
الحوثی همچنین گفت: که انصارالله از موضع جامعه بین‌الملل که حامی خروج اسیران یمنی بود، استقبال می‌کنیم.
 
اعلام آمادگی انصارالله برای تبادل کامل اسیران

وی افزود: ما تأیید می‌کنیم که پرونده زندانیان یک پرونده انسانی است و ما برای تبادل کامل اسیران آماده‌ایم.

عضو شورای عالی سیاسی یمن در پایان خواستار تشکیل یک کمیته مستقل برای تحقیقات در خصوص اعمال شکنجه‌هایی شد که اسیران در بازداشتگاه‌های کشور‌های متجاوز [امارات و عربستان]شده‌اند.

در همین راستا، هشام شرف" وزیر امورخارجه دولت صنعا که از حمایت انصارالله برخوردار است، اعلام کرد که عملیات تبادل اسرا برای جامعه جهانی ثابت کرد که موضع ما که توقف تجاوز را مقدمه‌ای برای حل مسأله یمن می‌دانیم، درست بوده است.

شرف همچنین تصریح کرد: روند تبادل اسیران مثل این است که دستی به سوی صلح عادلانه و شرافتمندانه برای مردم یمن دراز کنی، همچنان که به معنای آمادگی برای انجام یک توافق سیاسی است.

وی همچنین بر ضرورت مداخله فوری کشور‌های فعال در پرونده یمن برای ایجاد یک فضای صلح‌آمیز صلح به دور از اقدامات عربستان و امارات تأکید کرد.

دولت نجات ملی یمن و دولت مستعفی یمن در روز‌های گذشته بخش‌هایی از بزرگترین عملیات تبادل اسرا برای معاوضه ۱۰۸۱ اسیر را انجام دادند.

عملیات تبادل اسرا بین دو طرف زیر نظر سازمان ملل متحد انجام شد و شامل آزادی ۶۸۱ نفر از نیرو‌های ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در ازای آزادسازی ۴۰۰ نفر از نیرو‌های طرف مقابل از جمله ۱۵ سعودی و ۴ سودانی است.

طبق بیانیه چهارمین نشست کمیته نظارتی اجرای توافق تبادل اسرا و بازداشت شدگان یمنی، نمایندگان دولت مستعفی و جنبش انصارالله توافق کردند که در مرحله نخست، یک هزار و ۸۱ اسیر را طبق اسامی توافق شده، مبادله کنند.

مبادله اسیران از موضوعات اساسی در گفتگو‌های یمنی- یمنی در سوئیس است که تلاش‌ها در این زمینه همواره ناکام بوده و فقط در برخی موارد با میانجیگری‌های محلی، مبادله شماری از اسیران انجام شده است.

پیش‌تر نیز تعدادی از اسرای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن و نیرو‌های وابسته به دولت مستعفی و فراری این کشور در چند مرحله از طریق واسطه‌های محلی آزاد شدند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °