بی اثر بودن دارو‌های ضدویروسی بر کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:52 - شنبه 10 آبان 1399
کد خبر : ۸۰۲۷۱۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸
دبیر کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا گفت: در فازی که بیمار بستری می‌شود باید درمان ضد التهاب را اصل قرار دهیم که در پروتکل اصلی هم ذکر شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر قانعی دبیر کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا در گفتگو با شبکه خبر گفت: تحقیقاتی که ایران هم مشارکت جدی در آن داشت و توسط سازمان بهداشت جهانی روی چند دارو انجام شد نشان داد که یکی از این دارو‌ها، که داروی رمدیسیور بود و در پروتکل کشوری ما هم به عنوان داروی اصلی قلمداد نشده بود، اما پزشکان مجاز به استفاده از آن بودند،این دارو تاثیری در بهبودی بیماران ندارد و چنانچه پزشکی تجویز کند و بیمار دچار عوارض شود فقط باری را بر بیمار تحمیل کرده است.

قانعی افزود: نتایج این تحقیق در تصمیم گیری کمیته علمی ستاد کرونا تاثیر جدی خواهد داشت که این هم مثل داروی فواپیراویر که در ۱۳ مرکز کشور تست شد و عدم تاثیر آن اثبات شد و از پروتکل خارج شد رمدیسیور هم خارج می شود و به احتمال زیاد داروی ضد ویروسی دیگر برای درمان نخواهیم داشت.

دبیر کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا گفت: داروی اینترفرون هم که در لیست ما بود شاید فقط در ابتدای بیماری موثر بود و وقتی بیمار بستری می شود دیگر نباید هزینه‌ای به بیماران تحمیل کرد، بنابراین ما در فازی که بیمار بستری می‌شود باید درمان ضد التهاب را اصل قرار دهیم که در پروتکل اصلی هم ذکر شده است.

دکتر قانعی همچنین گفت: گروه‌های سنی خاص به هر شیوه که شده خودشان را حفظ کنند و افراد پرخطر بدانند که خطر جدی است و به هر شیوه‌ای که شده خودشان را با جمعیت مواجه نکنند، به طور قطع یقین می‌گویم که رعایت فاصله گذاری و بهداشت فردی و عمومی و زدن ماسک اثرش از واکسنی که سال دیگر خواهد آمد بیشتر است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۴°