سلسه شکست‌های آمریکا در حال کامل شدن است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:14 - چهارشنبه 12 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۲۷۴۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۶
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح: الگوی ایران قدرتمند و متکی به خود برای آمریکا و غرب تلخ است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
امیر سرتیپ امیر حاتمی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با عنوان بررسی ابعاد پایان تحریم تسلیحاتی ایران افزود: ما در حوزه رادار‌ها در واقع یکی از توانمندترین کشور‌ها هستیم و اکنون نیز در حال جایگزینی رادار‌های دوره‌های قبلی خود در سراسر کشور با رادار‌های کاملا پیشرفته با فناوری روزانه هستیم.
وی به هدف قرار دادن پهپاد متجاوز دشمن با موشک سوم خرداد اشاره کرد و گفت: اکنون همه تمام نقاط جمهوری اسلامی ایران با رادار‌های ساخت داخلی صنایع دفاعی ایران پوشش داده می‌شود.
وزیر دفاع درباره اینکه کلکسیونی از پهپاد‌ها را داریم افزود: در مقایسه با سایر کشور‌ها این اذعان افراد مختلف و دانشمندان و مسئولان دیگر کشورهاست که ما امروز جزء پنج، شش قدرت اول پهپادی جهان هستیم.
 وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: تجهیزات نظامی ایران از کیفیت و قیمت مناسب برخوردار است و صفر تا ۱۰۰ محصولات در داخل کشور طراحی و تولید می‌شود؛ این‌ها از موارد اصلی دشمنی آمریکا با ایران است.
 

وی افزود: دلایل متعددی داشت که آمریکا نمی‌خواست تحریم‌های ایران برداشته شود یکی از این‌ها مشکل داخلی آمریکا است، اما بعد دیگر مخالفت آن‌ها اینست که آن‌ها نمی‌خواهند چیزی دست ایران بگیرد.
وی با بیان اینکه امروز ۹۰ درصد نیاز‌های دفاعی را خود تامین می‌کنیم، افزود: ارائه چنین الگوی به دنیا در شرایط تحریم برای آمریکا تلخ است.
 

امیر حاتمی - وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح: سال ۸۹ با نفوذی که آمریکا داشت تلاش کرد تحریم‌های ایران را شورای امنیتی کند.
امیر حاتمی گفت: امروز با برداشته شدن تحریم های سازمان ملل در حوزه نظامی ما می‌توانیم نیاز‌های خود را در حوزه دفاعی بخریم یا نیاز‌های دیگر کشور‌ها را تامین کنیم. 
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: آمریکا دنبال برداشته نشدن تحریم‌های تسلیحاتی ایران بود، اما نتوانست و شکست خورد.
حاتمی افزود: کشور‌های همسایه و برخی قدرت‌های دیگر در پی استفاده از توانمندی و محصولات دفاعی ما هستند.
وی گفت: در این سال‌ها به ظرفیت عظیمی رسیدیم و این ظرفیت برای برخی از کشور‌ها که دشمنی با آمریکا دارند از اهمیت زیادی برخوردار است.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح افزود: برای خرید و فروش سلاح برنامه داریم و زمینه‌ها برای چنین رویکردی فراهم است.
امیر حاتمی گفت: سلسه شکست‌های آمریکا ادامه خواهد داشت و برداشته شدن تحریم‌های تسلیحاتی با وجود مخالفت‌های آمریکا یکی از این شکست هاست.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح گفت: اخیراً برخی مقامات کشور‌های دوست بازدید‌های از توانمندی تسلیحاتی‌های کشورمان داشته اند که توانمندی ایران در شرایط تحریم برای آن‌ها قابل تحسین بود.
امیر حاتمی گفت: توانایی تعمیر و نگهداری انواع پرنده‌ها را داریم و این توانمندی را می‌توانیم به کشور‌های دیگر صادر کنیم.
وی افزود: در پهپاد، توانمندی ما در سطح قدرت‌های به نام است و ما می‌توانیم این توانمندی را در اختیار کشور‌های متقاضی قرار دهیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با بیان اینکه در صادرات تسلیحات تنها پول ملاک نیست، گفت: این تسلیحات را تحت نظارت خودمان به کشور‌ها صادر می‌کنیم به شرطی که اصول دفاعی مشروع را رعایت کنند.

حاتمی افزود: سیاست ما تغییر نخواهد کرد ما از صلح و ثبات در منطقه حمایت می‌کنیم.
وی افزود: موقعیت ما از لحاظ انرژی و جغرافیایی ممتاز است و کشورهای دیگر ملازمت قدرت مستقل با این موقعیت را بر نمی تابند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۲°