توان رقابت تسلیحات دریایی ساخت ایران با نمونه های خارجی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:23 - سه‌شنبه 04 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۲۷۶۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: نیروی دریایی ارتش امروز به نقطه‌ای از توانمندی و خودکفایی دست پیدا کرده است که هیچ نیازی به خرید تسلیحات ندارد و تحریم‌های تسلیحاتی را برای نیروی دریایی یک شوخی می‌دانیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار «حسین خانزادی» فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به این سوال که با توجه به برداشته شدن محدودیت‌های تسلیحاتی ایران از روز ۲۷ مهر ماه شما چه نیاز‌هایی برای خرید تسلیحات دریایی دارید؛ گفت: در دوره‌هایی در ارتباط با تهیه اقلام یدکی و تسلیحات به شدت احساس نیاز می‌کردیم و دنبال این بودیم تا کشوری به ما اژدر و توپ و سلاح یا فن ساختن شناور بدهد، اما امروز به جرات می‌گویم در نیروی دریایی اینکه تحریم تسلیحاتی برداشته شده است یا ادامه پیدا کند، چیز تاثیر گذاری نیست، چون هرآنچه می‌خواستیم از انواع توپ و اژدر و شناور را ساختیم.
 وی در ادامه به موضوع مهم اژدر در تسلیحات دریایی اشاره کرد و گفت: تا همین چند سال گذشته دست ما دراز بود که از جایی اژدر خریداری کنیم، اما با ورود اژدر‌های بومی و آزمایش موفق آن‌ها این نیاز کاملا برطرف شده است. امروز همین اژدر بومی ایران که برای اولین بار در سال ۹۶ تست شد به توانایی چند برابری دست پیدا کرده و چه در حوزه برد اژدر و چه توانایی انهدام و دقت، پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است.
 حتی کالیبر اژدر‌های خود را به گونه‌ای تعیین کردیم تا به جای تنوع بی حاصل و هزینه زا قابلیت تاکتیکی داشته باشد به همین خاطر است که می‌توانیم از اژدر بومی برای هر سه نوع زیردریایی ایران که یک نمونه سنگین آن هم ساخت خودمان نیست از همین اژدر استفاده کنیم.
 دریادار خانزادی در پاسخ به این سوال که در حوزه فروش تسلیحات در چه وضعیتی قرار دارید؟ اظهار داشت: در حوزه فروش، محور اصلی وزارت دفاع است و وقتی ما در جهاد خودکفایی نداجا نمونه اولیه محصولی را می‌سازیم به وزارت دفاع می‌دهیم تا در تعداد انبوه تولید کند و اگر خواست بفروشد.
 وی تاکید کرد: محصولات ما در حد بالایی از کیفیت و جذابیت‌های قیمتی قرار دارند و این امکان بسیار بالایی وجود دارد تا در رقابت با نمونه‌های خارجی رقابت موفقی داشته باشند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۹°