سیاست های تشویقی تامین اجتماعی برای افزایش جمعیت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:13 - چهارشنبه 05 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۲۷۷۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۲
مدیر کل مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی گفت: سازمان تامین اجتماعی برای تقویت سیاست افزایش جمعیتی اقدامات گوناگونی از جمله حذف سرانه درمانی از فرزندان چهارم به بعد انجام داده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حیدری، مدیر کل مستمری‌های سازمان تامین اجتماعی در گفتگو با شبکه خبر گفت: حذف سرانه درمانی از فرزندان چهارم به بعد، پرداخت مستمری به کلیه فرزندان تحت تکلف بیمه شده و مستمری بگیر متوفی، کمک هزینه ازدواج و پرداخت غرامت ایام بارداری از اقدامات سازمان تامین اجتماعی در رابطه با سیاست‌های افزایش جمعیتی است.

او گفت: سازمان تامین اجتماعی به لحاظ قوانین موضوعی خود هیچگونه تکلیف قانونی برای پرداخت حق عائله مندی را ندارد، اما به لحاظ بهبود کمک معیشت مستمری بگیران از سال ۱۳۷۱ پیرو بند ۲، ماده ۹ نظام هماهنگ حقوق، بحث پرداخت حق اولاد را در دستور کار خود قرار داد و از آن زمان حق اولاد به طور مستمر پرداخت می‌شود.

حیدری گفت: با توجه به سن مستمری بگیران که عموما در سن بازنشستگی و بالای ۵۰ سال است و معمولا خیلی از فرزندان از تحت تکلف مستمری بگیران خارج می‌شوند، لذا بحث ۳ فرزند بحثی است که در دستور کار سازمان تامین اجتماعی است و همه ماه این مبالغ پرداخت می‌شوند.پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۰°