پاسخ روشن ایران به هر تهدیدی در خلیج فارس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:45 - چهارشنبه 12 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۲۷۸۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۶
امیر سرتیپ امیر حاتمی تاکید کرد عادی سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی تهدید مستقیم برای امنیت منطقه خلیج فارس است و هر نوع تهدیدی از این منطقه علیه ما با پاسخ روشن و مستقیم روبرو خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در مصاحبه اختصاصی با شبکه تلویزیونی الجزیره گفت: عادی سازی روابط امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی تهدید مستقیم برای امنیت منطقه خلیج فارس است. هر نوع تهدیدی که از این منطقه علیه ما ایجاد شود با پاسخ روشن و مستقیم روبرو خواهد شد.

امیر سرتیپ امیر حاتمی افزود: مذاکره‌ای با آمریکا درباره سامانه‌های موشکی ما صورت نخواهد گرفت و هیچ کسی حق ندارد از ما چنین چیزی بخواهد.

او گفت: پایان تحریم‌های تسلیحاتی، فرصتی برای ایران است تا نیاز‌های تسلیحاتی اش را وارد و نیز سلاح به دیگر کشور‌ها صادر کند.

حاتمی افزود: تفاهم‌های نظامی با روسیه و چین درباره مرحله پس از پایان تحریم‌های تسلیحاتی داریم. توافق‌های مهمی با روسیه با هدف توسعه سامانه‌های نیروی هوایی خود داریم. ما به هیچ وجه نمی‌خواهیم مسابقه تسلیحاتی به راه بیفتد که منطقه را به بشکه باروت تبدیل کند. برای امضای قرارداد‌های نظامی و امنیتی با کشور‌های خلیج فارس درباره ثبات منطقه آمادگی داریم.

امیر سرتیپ امیر حاتمی افزود: به طور رسمی به جمهوری آذربایجان و ارمنستان درباره امنیت مناطق مرزی مان هشدار دادیم. ما مرز‌ها و خاک خود را بر روی انتقال سلاح از روسیه به ارمنستان باز نکرده ایم و این حرف‌ها فقط اتهام است.

او افزود: از ترکیه به عنوان یک کشور مهم و دوست در منطقه انتظار داریم تا به حل بحران قره باغ به صورت دیپلماتیک کمک کند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۳°