در جنگ اقتصادی تمام عیار باید مراقب تصمیمات خود باشیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:28 - سه‌شنبه 11 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۲۷۹۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۹
رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم، افزود: در این جنگ اقتصادی نمی‌توان هرگونه تصمیمی را گرفت، لذا باید مراقب اقدامات خود باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خانه ملت؛ آقای قالیباف دوشنبه شب در دیدار با نمایندگان جوان مجلس بر ضرورت تشکیل کارگروه‌های کاری میان جوانان مجلس تاکید کرد و از آن‌ها خواست تا پیشتاز زیست مومنانه در مجلس شورای اسلامی باشند.

رئیس مجلس در ادامه بر تداوم و تکرار جلسات با نمایندگان جوان مجلس تاکید کرد و گفت: از ویژگی‌های این جلسه جوانانه و مومنانه حضور تمامی مدعوین و پیگیری مباحث با نشاط و اشتیاق است و اگر چه نظرات متضادی نیز وجود دارد، اما صمیمیت و تعامل به خوبی مشاهده می‌شود.

وی با بیان اینکه پیش قراول حل بسیاری از مشکلات کشور جمع حاضر در این مکان است، اضافه کرد: رسیدن به فهم مشترک در این جمع، نخستین کاری است که باید در مسیر حل مشکلات کشور انجام دهیم تا از این فهم مشترک اولویت‌های مشترک استخراج و در نهایت در روش پیاده سازی به توافق خواهیم رسید.

آقای قالیباف با درخواست از نمایندگان جوان حاضر در جلسه برای تشکیل کارگروه‌های کاری تصریح کرد: بهتر است این کارگروه‌های کاری با همکاری کمیسیون‌ها و مرکز پژوهش‌های مجلس و متناسب با علاقه و تخصص نمایندگان جوان تشکیل شوند، لذا درخواست دارم موضوعات مورد نظر همچون اصلاح ساختار بودجه، قاچاق کالا و ارز، بورس انرژی و... را انتخاب کرده و شبانه روز بر روی این موضوعات کار کنید.

وی افزود: پس از تشکیل کارگروه ها، نباید در جلسات بعدی مشکلی بدون ارائه راهکار آن مطرح شود، در واقع نمایندگان جوان در کنار هر مشکل، راهکار را نیز ارائه کنند. هر گروه کاری گزارش کار دهد تا آن فهم و اولویت مشترک مورد نظر ایجاد شود. br/ رئیس قوه مقننه، وظیفه مجلس را سیاستگذاری و ریل گذاری دانست و گفت: حل و فصل طرح اخذ مالیات از خانه‌های خالی در شورای نگهبان ضروری است.

آقای قالیباف افزود: طرح‌هایی همچون ساخت و تولید مسکن، اختصاص سبد کالا به افراد نیازمند، طرح دوفوریتی مربوط به بازار بورس و... از جمله اقدامات قابل توجه مجلس در چند ماه نخست آغاز کار آن است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۲°