دریافت بیمه بیکاری نیازی به مراجعه حضوری ندارد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:16 - سه‌شنبه 11 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۲۸۰۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵
مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری : برای دریافت بیمه بیکاری نیازی به مراجعه حضوری نیست، فرایند ثبت نام به صورت الکترونیکی انجام و با ارسال پیامک اطلاع رسانی می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

بابایی مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ارتباط تلفنی با برنامه پیگیری شبکه خبر گفت: قبل از شیوع ویروس کرونا 240 هزار نفر مشمول بیمه بیکاری داشتیم.

بابایی افزود: از ابتدای اسفند 98 تا پایان اردیبهشت 99 حدود 730 هزار نفر مشمول بیمه بیکاری شدند که از این تعداد 187 هزار و 146 نفر در شرایط کرونا بیمه بیکاری آنها استمرار پیدا کرده است. 

او درباره مراجعه حضوری برای دریافت بیمه بیکاری در شرایط کرونا گفت: به واسطه حساسیت وزیر کار و معاونت روابط کار طراحی سامانه ثبت درخواست از ابتدای اسفند برای کم کردن مراجعه حضوری انجام شد، بانکهای اطلاعاتی به گونه ای تعریف شد که نیازی به مراجعه حضوری نباشد و زیرسامانه بیمه بیکاری نیز برای ثبت نام غیر حضوری تعبیه شده است بنابراین افرادی که در سامانه ثبت نام کرده باشند نیازی به مراجعه نبوده و با ارسال پیامک نسبت به انجام مراحل اطلاع رسانی می شود. 

بابایی مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: مراجعه حضوری برای ثبت درخواست نبوده برای دریافت بیکاری هم نیست بلکه مراجعات حضوری برای حضور و غیاب بوده است.

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۲°