افزایش سقف مانده تسهیلات سرمایه به بنگاه‌های تولیدی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:47 - شنبه 15 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۲۸۶۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۱
شورای پول و اعتبار سقف مانده تسهیلات سرمایه در گردش اعطایی به بنگاه‌های تولیدی را تا ۹۰ درصد فروش سال گذشته آن‌ها افزایش داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
شورای پول و اعتبار در مصوباتی جداگانه با افزایش سقف مانده تسهیلات سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی، تخصیص منابع بانکی به اولویت‌های دو بخش صنعت و معدن و مسکن، افزایش سقف تسهیلات اشتغالزایی روستائیان و افزایش تسهیلات ساخت و خرید مسکن نخبگان موافقت کرد.

شورای پول و اعتبار در یکهزار و سیصد و دومین جلسه دیروز ۹۹.۷.۲۹ خود به ریاست همتی، در راستای حمایت از تولید، به ویژه برنامه‌های کارگروه رفع موانع جهش تولید، سقف مانده تسهیلات سرمایه در گردش اعطایی به بنگاه‌های تولیدی را تا ۹۰ درصد فروش سال گذشته آن‌ها افزایش داد.

شورای پول و اعتبار همچنین به منظور هدایت و تخصیص منابع بانکی به اولویت‌های دو بخش صنعت و معدن و مسکن و در راستای تحقق جهش تولید، مقرر کرد تا سقف ۵۰۰(پانصد) هزار میلیارد ریال منابع بانکی برای پرداخت تسهیلات از طریق سامانه وزارت صنعت، معدن و تجارت و تا سقف ۲۰۰(دویست) هزار میلیارد ریال به منظور پرداخت تسهیلات به بخش مسکن(ساخت) از طریق سامانه وزارت راه و شهرسازی در اختیار واحد‌های مرتبط با این دو بخش قرار گیرد.

افزایش سقف فردی تسهیلات قرض‌الحسنه برای توانمندسازی و توسعه اشتغال در مناطق روستایی و محروم کشور به مبلغ ۲۰۰(دویست) میلیون ریال با مدت بازپرداخت حداکثر ۷ سال دیگر مصوبه شورای پول و اعتبار در راستای مساعدت به رفع مشکلات روستاییان بود.

در پایان به پیشنهاد بانک مرکزی ایران، سقف فردی تسهیلات ساخت و خرید مسکن نخبگان و استعداد‌های برتر از مبلغ دو میلیارد ریال به سه میلیارد ریال افزایش یافت.
 
دوره بازپرداخت این تسهیلات ۲۰ ساله و بر اساس نرخ‌های مصوب شورای پول و اعتبار خواهد بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۸°