نیروی انتظامی؛ هوشمند و مقتدر در امنیت جامعه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 10 آذر 1400
کد خبر : ۸۰۲۸۸۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴
فرمانده نیروی انتظامی گفت: امروز نیروی انتظامی با داشتن نیرو‌های انقلابی، هوشمند و مقتدر در خدمت امنیت جامعه اسلامی است؛ این نیرو با بیش از ۱۰ هزار مقر ثابت و ۳۰ هزار مقر غیر ثابت برای برقراری نظم و امنیت کشور تلاش می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری فرد، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری به مناسبت هفته نیروی انتظامی در صحن علنی مجلس به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی گفت: هفته گرامی داشت نیروی انتظامی را تبریک عرض می‌کنم و تشکر می‌کنیم از ریاست مجلس و نمایندگان عزیزی که در خدمت آن‌ها هستیم.

سردار اشتری افزود: یاد و خاطره شهدای عزیز دفاع مقدس، شهدای عرصه نظم و امینت، شهدای مدافعین حرم را گرامی می‌داریم و آرزوی سلامتی برای امام خامنه‌ای عزیز داریم.

وی با اشاره به پیام روز گذشته مقام معظم رهبری پیرو هفته نیروی انتظامی بیان داشت: تشکر صمیمانه‌ای هم از مقام معظم رهبری داریم که پیام سراسر محبت‌شان روح تازه‌ای به کالبد این نیرو دمید.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: گسترده ماموریت‌های ناجا بر کسی پوشیده نیست. نیروی انتظامی در ۸۷۵۵ کیلومتر مرز، مرزبانان خود را مستقر کرده است. این نیرو در شهر‌ها و روستا‌ها و هر جا که مردم ساکن هستند، حضور مقتدرانه دارد.

اشتری با بیان اینکه ماموریت‌های نیروی انتظامی تعطیل بردار نیست، اظهارداشت: امروز نیروی انتظامی با داشتن نیرو‌های انقلابی، هوشمند و مقتدر در خدمت امنیت جامعه اسلامی است؛ این نیرو با بیش از ۱۰ هزار مقر ثابت و ۳۰ هزار مقر غیر ثابت برای برقراری نظم و امنیت کشور تلاش می‌کند.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: برای هوشمندسازی پلیس گام‌های مهمی برداشتیم. امیداوریم بتوانیم با امکانات جدید این خدمت رسانی را افزایش دهیم.

اشتری تاکید کرد: تقاضا داریم نمایندگان در بودجه سال ۱۴۰۰ و همچنین در برنامه پنج ساله هفتم توسعه اهتمام بیشتری به زیرساخت‌های نیرو انتظامی داشته باشند.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در مقابل گردن‌کشان و مخلان امنیت می‌ایستد، بیان داشت:اقتدار ما برای هر شخص و کسی که قانون‌شکنی می‌کند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه باید این امنیت و آرامش را حفظ کنیم، تاکید کرد:این نیرو برای استقرار و حفظ نظم و امنیت با تمام ظرفیت در میدان است و تا پای جان برای امینت مردم ایستاده است و شهدای که ماهانه تقدیم می‌شود گویای این مدعاست.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی چه قبل از دفاع مقدس و چه بعد از دفاع مقدس در مقابل دشمنان، مخلان امنیت جامعه و گرو‌های تروریستی ایستاده است. این نیرو خارج از هیاهو سیاسی و گرایشات به قومیت‌ها و گرو‌های مختلف مشغول ارتقای نظم و امنیت جامعه است.

سرداری اشتری با بیان اینکه نیروی انتظامی با اقتدارِ توام با مهربانی، عدلت، هوشمندی و عقلانیت درحال خدمت رسانی به مردم است. بیان داشت: این نیرو در کنار حفظ امنیت یک نهاد خدمت گذار است و در طول سال حدود ۷۰ میلیون خدمت را به مردم ارائه می‌دهد و شاید کمتر نهاد به مانند این نیرو به خدمت رسانی می‌پردازد.

وی با اشاره به رضایتمندی مردم و فرمانده کل قوا از نیروی انتظامی بیان داشت: کارکنان این نیرو شبانه روز در حال خدمت رسانی هستند.

سردار اشتری با بیان اینکه امینت بستر تحقق هر هدفی است، اظهارداشت: هر هدفی که نمایندگان و ملت می‌خواهد به آن برسند از مسیر امنیت می‌گذرد. اگر امنیت نباشد ما در حوزه‌های سیاسی و اقتصادی به نتیجه نمی‌رسیم لذا باید برای ارتقای آن همه تلاش کنند.

وی با اشاره به اپیدمی کرونا و گره خوردن دو مسئله امینت و سلامت در ماموریت‌های نیروی انتظامی تاکید کرد: در شرایط فعلی شعار «باهم برای امنیت و سلامت» مدنظر نیروی انتظامی قرار دارد. این نیرو در مقاطع حساحس کشور و با توجه به برووز ویروس کرونا از همان ساعات اولیه در کنار مدیران عزیز وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفت.

سردار اشتری با بیان اینکه در زمان اپیدمی کرونا نیروی انتظامی اقدامات خود را از روز اول این بیماری شروع کرد، بیان داشت: در این حوزه تمام ظرفیت‌های این نیرو در اختیار بیماران قرار گرفت و ما ابلاغ کردیم که هر شخصی که مراجعه کرد پذیرش شود.

فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد: همچنین این نیرو در بحث مبارزه با افراد سودجود در توزیع اقلام پزشکی با محتکران برخورد جدی داشت و ده‌ها میلیون اقلام بهداشتی را کشف کرد. این نیرو همچنین در بحث فاصله گذای اجتمایعی با کمک مسئولین دیگر ورود پیدا کرد و کار بزرگری را انجام داد و در حال حاضر هم در حال اجرای آن است.

در پایان اظهارات فرمانده نیروی انتظامی، محمد باقر قالیباف در صحن علنی مجلس گفت:انشالله که در لایحه بودجه ۱۴۰۰ دولت و مجلس توجه ویژه‌ای به ماموریت‌های خطیر شما خواهند داشت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶.۷۹°    ۱۰.۹۹°