رعایت فاصله گذاری در اتوبوس‌ها ممکن نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 13 آذر 1400
کد خبر : ۸۰۲۹۱۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷
مدیر شرکت اتوبوسرانی تهران گفت: در خط راه آهن - تجریش با حداکثر ظرفیت داریم سرویس دهی می کنیم و اگر بخواهیم فاصله گذاری 1.5 متری را رعایت کنیم باید از خود تجریش تا راه آهن اتوبوس بچینیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمود ترفع مدیر شرکت اتوبوسرانی تهران در گفتگو با شبکه خبر گفت: در خط راه آهن - تجریش (خط شماره ۷ تندرو) با حداکثر ظرفیت موجود در این خط داریم سرویس دهی می‌کنیم، روی این خط حساسیت ویژه‌ای داریم از این جهت که تلاقی دارد با خطوط مترو و خط یک تندروی اتوبوسرانی که خطوط انبوه بر دیگری هستند که باعث می‌شوند تبادل سفر بین این خط و آن خطوط اتفاق بیفتد. منتها مطلع هستید کل جامعه به وضعیت فعالیت عادی اش بازگشته و این خط پر مسافرترین خط اتبوسرانی بوده و الان هم با این که تعداد مسافرانش نسبت به قبل کاهش یافته هنوز هم پر مسافرترین خط اتوبوسرانی است و در واقع ما حداکثر ظرفیت سرویس دهی می‌کنیم و سرویس ما کم نشده به هر حال مسافر زیاد است.

او گفت: فاصله گذاری در واقع آن چیزی که مطرح می‌شود یعنی یک و نیم متری به هیچ وجه نمی‌شود اگر بخواهیم چنین فاصله‌ای رعایت کنیم احتمالا در هر اتوبوس ۱۰، ۱۵ نفر مسافر بیشتر نشود سوار کرد یعنی این که من باید از خود تجریش تا خود راه آهن اتوبوس بچینم که مردم بتوانند با آن فاصله گذاری از اتوبوس استفاده کنند در دیگر کشور‌ها هم شرایط همین است، منتها مردم هم خودشان باید رعایت کنند.

ترفع گفت: در بخش خصوصی ما هم بر عملیات ضد عفونی اتوبوس‌ها نظارت داریم هم خطوطی که پرمسافر هستند بر میزان استفاده از ماسک نظارت داریم، خوشبختانه با همکاری‌ای که بسیج شهرداری تهران و اجرائیات شهرداری تهران با ما دارند نظارت بر استفاده از ماسک را در ایستگاه ه‌ای پرمسافر آن خطوط را هم اجرا می‌کنیم.

او افزود: در خطوط اتوبوسرانی بخش خصوصی به خصوص خطوطی که از مرکز شهر یک کم دور بودند، از مراکز اقتصادی و سفر دورتر بودند، اصلا مسافر به حدی کم است که عمده اتوبوسران‌ها برایشان نمی‌صرفد که شاغل شوند وحشتناک درآمد‌ها کاهش پیدا کرده و هزینه‌ها به دلیل تحریم‌های ظالمانه افزایش پیدا کرده است.

ترفع گفت: خوشبختانه بعد از برگزاری چندین مناقصه توانستیم قرار دادی با یکی از کارخانه‌های داخلی برای خرید ۲۵۰ دستگاه ببندیم که ۱۲۰ دستگاهش اتوبوس و ۱۳۰ دستگاهش مینی بوس است که امیدواریم تا حدود ۲ هفته آینده اولین بخشش را از کارخانه تحویل بگیریم.

مدیر شرکت اتوبوسرانی تهران گفت: برای نوسازی ناوگان هیچ کمکی به ما نشده و این ناوگانی هم که دارد خریداری می‌شود از محل منابع مالی شهرداری تهران است.
برچسب ها: پیگیری ، اتوبوس ، بلیت ، کرونا ، ماسک
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۰.۴۱°    ۳.۹۹°