واردات برنج آزاد شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:34 - سه‌شنبه 04 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۲۹۲۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۸
معاون فنی گمرک گفت : بیش از ۲۰۰ هزار تن برنج در گمرکات، دپو شده که در صف تخصیص ارز، قرار گرفته اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "مهرداد جمال ارونقی" براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار گفت: ممنوعیت واردات برنج از اول ابان ماه ۹۹ لغو خواهد شد که یک ماه زودتراز زمان تعیین شده است.
در زمان اعمال ممنوعیت ورادات برنج در اول شهریور ماه آمار گمرک از این حکایت داشت در پنج اول امسال واردات و ترخیص برنج نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد کاهش داشته و حدود ۳۰۰ هزار تن در گمرک و بنادر دپو شده بود.

ارونقی گفت: امیدواریم در روز‌های آینده، با صدور کد رهگیری بانک، نسبت به ترخیص این اقلام از گمرکات کشور، اقدام شود.
با تصمیم ستاد تنظیم بازار از ابتدای شهریور ماه امسال ممنوعیت فصلی واردات برنج اعمال شد که باید تا اول آذر ماه ادامه پیدا می‌کرد. اما تصمیم ممنوعیت واردات برنج یک ماه زودتر از زمان تعیین شده لغو شد.

از مهمترین دلایل عدم ترخیص برنج‌های وارداتی تأمین ارز و ماندن در صف تخصیص ارز بود که مدت‌ها در این رابطه مشکل وجود داشت، آن هم در شرایطی که در ابتدای سال جاری برنج از صف دریافت کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومان خارج و با نرخ ارز نیمایی تأمین ارز شد که همین تغییر مبنای ارزی از جمله عوامل افزایش قیمت برنج‌های وارداتی شده بود.

اما در مدت اخیر اعلام شده بود که طی توافقات صورت گرفته قرار بر این بوده تا ارز لازم برای ترخیص برنج‌های دپو شده تامین شود؛ به طوری که مقرر شد ۸۰ میلیون دلار جهت تخصیص ارز به برنج‌های که به صورت درصدی ترخیص شده‌اند اختصاص پیدا کند.
برچسب ها: برنج ، گمرک
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۹°