تخفیف صددرصدی به مشترکان کم مصرف برق
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:10 - دوشنبه 10 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۲۹۴۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
سخنگوی صنعت برق از تخفیف صد درصدی به مشترکان کم مصرف خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مصطفی رجبی مشهدی، در هفتمین کنفرانس بین المللی ترانسفورماتور که به صورت مجازی برگزار شد گفت: هدف اصلی این است که تعدادی از مجموعه مشترکان پرمصرف خانگی، به سمت مشترکان خوش مصرف هجرت کنند، تا سال آینده در مصرف برق در بخش خانگی کاهش ۱۰ درصدی داشته باشیم.

وی افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده در این طرح مشترکین پرمصرف میل به کاهش مصرف خود می‌یابند که از این طریق شاهد صرفه جویی مصرف برق هستیم که در نتیجه منجر به کاهش سرمایه گذاری غیرضروری در راستای پوشش افزایش مصرف غیرضروری در بخش خانگی می‌شود.
 
 

نیاز سالانه کشور به 9 هزار مگاوات آمپر ترانسفورماتور جدید

سخنگوی صنعت برق، همچنین از نیاز سالانه کشور به ۹ هزار مگاوات آمپر ترانسفورماتور جدید خبر داد و گفت: تا پایان امسال به طور متوسط ماهانه یکهزار‌مگاوات آمپر ترانس وارد مدار می شود. 

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی توانیردر افتتاحیه این رویداد، افزود: نیاز به توسعه سالانه حداقل 9000 مگاولت آمپر ترانس انتقال و فوق توزیع در کشور وجود دارد

رجبی مشهدی درباره اهداف و ضرورت های مدیریت دارایی های فیزیکی ترانسفورماتورهای قدرت گفت: این نوع مدیریت شیوه ها و فرآیندهای خاصی را شامل می شود که از طریق آن ها دارایی ها، هزینه ها، ریسک ها و عملکرد آنها در طی چرخه عمر دارایی ها با هدف تحقق برنامه استراتژیک سازمانی به طور بهینه و پایدار بهره برداری و اداره می شود.

وی ادامه داد: کاهش حوادث و تداوم فرایند تولید تا مصرف، کاهش سرمایه‌گذاری و استفاده بهینه از سرمایه ها کاهش هزینه ها و افزایش درآمد جلوگیری از فرسودگی زودرس و افزایش طول عمر تجهیزات در این نوع مدیریت دنبال می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی توانیر گفت: هم اکنون حدود 65 ترانس با ظرفیت 2820 مگاولت آمپر با عمر بالای 50 سال و 255 ترانس با ظرفیت 15231 مگاولت آمپر با عمر بین 40تا 50 مگاولت آمپر در کشور وجود دارد.

رجبی مشهدی گفت: با پایش دقیق و تعمیرات بهینه می‌توان نرخ خرابی ترانسفورماتور های با عمر بالا را کاهش داد.

وی درباره وضعیت بارگیری پست های انتقال نیز گفت: هم اکنون 29درصد از کل ظرفیت ترانسفورماتورها با بیش از 70درصد ظرفیت اسمی و 18درصد از کل ظرفیت ترانسفورماتورها، با کمتر از 40درصد ظرفیت اسمی بارگیری می شود.

رجبی مشهدی افزود:با جابه جایی فقط نیمی از این ظرفیت، 1950میلیارد تومان صرفه اقتصادی نصیب کشور خواهد شد.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی توانیر همچنین درباره هوشمندسازی ترانسفورماتورها نیز گفت: با هوشمندسازی شبکه و اتوماسیون و بکارگیری حفاظت ویژه می توان افزایش ضریب بهره برداری تجهیزات موجود و مدیریت دارایی را پیگیری کرد.

رجبی مشهدی همچنین با اشاره به محدودیت سرمایه، روند فرسودگی و پیری تجهیزات اذعان کرد: با وجود همه این چالش ها، نیاز به سرمایه گذاری جدید جهت پاسخگویی به نیاز مصرف با رویکرد نوین مدیریت دارایی اجتناب ناپذیراست.

وی تاکید کرد: روند نگهداری ترانسفورماتورهای قدرت نیز باید از وضعیت سنتی به مکانیزه و هوشمند تغییر یابد.

بر اساس این گزارش، در افتتاحیه این کنفرانس همچنین آقای آرش آقایی فر اضافه دبیر این رویداد گفت : از بین ۱۲۵مقاله ارسال شده به دبیرخانه کنفرانس، ۲۲مقاله پذیرفته و ارائه می شود.

وی همچنین با اشاره توانمندی ایران در زمینه ساخت و تعمیرات انواع ترانسفورماتور قدرت و توزیع افزود: متاسفانه به دلیل تحریم ها قادر به استفاده از بازار بین المللی نیستیم و محدود به داخل کشور شده ایم.

آقایی فر ادامه داد: متخصصان ایرانی به فناوری تولید و بازسازی انواع ترانسفورماتورهای توزیع و قدرت برق دست یافته و از این نظر جزو متخصصان برگزیده در منطقه محسوب می شوند.

دبیر این کنفرانس ابراز امیدواری کرد: برگزاری این رویداد بتواند در توسعه این صنعت و ارائه راهکارهایی برای رفع چالش های پیش رو، مفید واقع شود.

آقایی فر گفت: با ارائه بازخورد حاصل از مقالات و تبادل تجربیات دوره های پیشین کنفرانس به سازندگان ترانسفورماتور، سعی در انتقال دانش فنی و‌تجربیات بهره برداران به سازندگان شده است.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۱°