سرنوشت بازار، سه ماه پس از دستور رئیس جمهور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:52 - سه‌شنبه 11 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۲۹۹۱
تاریخ انتشار : جمعه ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳
با گذشت 90 روز از دستور رئیس جمهور به دستگاه های مسئول برای نظارت جدی تر بر بازار و قیمت کالاها، مردم همچنان با افزایش مکرر قیمت ها مواجه اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 افزایش پی در پی قیمت ها، به ویژه در بخش کالاهای اساسی، گله مندی مردم را به دنبال داشته است.
 
تداوم نابسامانی ها در بازار در حالی است که 3 ماه پیش و در نخستین روز مردادماه، جچت الاسلام و المسلمین روحانی در جلسه هیئت دولت از افزایش بی رویه قیمت ها گله کرد و به دستگاه‌های نظارتی و مسئول دستور داد برای کنترل قیمت ها اقدام کنند.
 
در نشست هیئت دولت که روز چهارشنبه اول مردادماه برگزار شد، رئیس جمهور با تاکید بر این که نباید بگذاریم با کاغذ بازی قیمت‌ها افزایش پیدا کند، گفت: افزایش دو تا سه برابری قیمت‌ها قابل قبول نیست.

روحانی گفت: گاهی جنس نسبت به سال گذشته ۱۰ تا ۱۵ درصد گران می‌شود که این قابل قبول است، اما اینکه یک جنسی سال قبل یک قیمت داشته و الان دو تا سه برابر آن قیمت است، به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

رئیس جمهور گفت: ما تمام قیمت‌ها را در اختیار ستاد تنظیم بازار قرار دادیم و آن‌ها باید تمام قیمت‌ها را کنترل کنند و بر مبنای قیمت‌هایی که این ستاد ابلاغ می‌کند همه موظف به اجرا هستند. نباید بگذاریم با کاغذ بازی و بروکراسی قوانین گذشته مردم تحت فشار قرار بگیرند.
 
پس از گذشت 90 روز از این دستور، اوضاع بازار نشان می دهد که نه تنها در عمل اقدام موثری برای کاستن از قیمت ها رخ نداده، بلکه نابسمانی ها، افسارگسیخته تر نیز شده است.
 
در این گزارش بخشی از روند افزایش قیمت ها تشریح شده است؛
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۲°