بایدن یا ترامپ فرقی ندارد، آمریکا منزوی‌تر می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:14 - شنبه 15 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۰۰۶
تاریخ انتشار : جمعه ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۷
کارشناس مسائل سیاسی معتقد است: ترامپ یا بایدن فرقی ندارند آنچه مهم است این است کهآمریکا با مشکلات جدی اقتصادی مواجه است و هر کدام انتخاب شوند کاری نمی‌توانند برای بحران بزرگ اقتصادی آمریکا انجام دهند و آمریکا منزوی‌تر می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 محمد مرندی در برنامه تیتر امشب با بیان این که به علت مشکلات اقتصادی فشار آمریکا بر کشور‌های دیگر کمتر می‌شود گفت: مناظره ترامپ و بایدن آرام‌تر از مناظره قبل بود و مشخص بود که تیم ترامپ به او گفته بودند که آرام‌تر حرف بزند، اما اگر می‌گذاشت بایدن حرف بزند به ضرر خود بایدن بود، زیرا به لحاظ عقلی و کلامی مشکل پیدا کرده است.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان این که ترامپ در نظر سنجی‌ها خیلی عقب است، گفت: در مناظره دو طرف چیز خاصی نگفتند و همان حرف‌های قبل را تکرار کردند و نگفتند که چه کار می‌خواهند برای مردم بکنند.

مرندی افزود: با این روند پیش بینی شده که بایدن شانس بیشتری برای بردن دارد.

کارشناس مسائل سیاسی با بیان این که فقط ۴۵ درصد مردم آمریکا در انتخابات شرکت می‌کنند گفت: همه رسانه‌های آمریکا دست شش شرکت سرمایه دار است که پنج تا از آن‌ها از دموکرات‌ها حمایت می‌کنند و تنها یکی رسانه حامی ترامپ است.

او با بیان این که اگر آرا به هم نزدیک باشد احتمال دارد ترامپ نتایج را نپذیرد گفت: دموکرات‌ها حساسیت بیشتری نسبت به کرونا دارند برای همین بیشتر به صورت پستی رای می‌دهند و برای همین ترامپ چند بار گفته آرای پستی تقلب است.

حامد موسوی دیگر کارشناس مسائل سیاسی نیز معتقد است که طبق بررسی‌هایی که انجام داده احتمال پیروزی بایدن بیشتر است و کار ترامپ در این دوره بسیار سخت‌تر از ۴ سال قبل است.

موسوی گفت: ادعای تقلب ترامپ هم نشان از ضعف او دارد.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: ترامپ و بایدن شباهت‌های مهم و تفاوت‌های مهم دارند، هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه ایران را تهدید معرفی می‌کنند و دنبال تضعیف ایران هستند و در راهبرد و هدف فرقی ندارند، اما در روش و تاکتیک متفاوت اند رویکرد دموکرات‌ها بر چندجانبه گرایی و دیپلماسی و مذاکره استوار است و رویکرد جمهوریخواهان و ترامپ مبتنی بر فشار و نظامی گری است و برای دیپلماسی ارزش کمتری قائل هستند.

دکتر متقی کارشناس مسائل بین الملل هم فضای دموکراسی آمریکا را فضایی نسبی و گزینشی ارزیابی کرد اما گفت: در ۵۰ سال گذشته سابقه نداشته است که کالج‌های انتخاباتی برخلاف رای مردم خواسته باشند کارت الکترال را به نامزدی اختصاص دهند.

دکتر کوهکن دیگر کارشناس مسائل بین الملل هم با بیان این که منافع ملی مان را نباید به انتخابات امریکا گره بزنیم گفت: واقعیت این است که سیاست ترامپ و بایدن را باید در یک دوگانه کوتاه مدت و بلند مدت دید، ترامپ سیاست فشار حداکثری اش را ادامه خواهد داد هر چند دیگر چیزی برای آن در دست ندارد، و این که ترامپ جزو منفورترین شخصیت‌ها نزد مردم ماست برای همین انتخاب او در کوتاه مدت با روانی منفی دارد، اما انتخاب بایدن که دشمنی او هم با ایران پنهان نیست، بار مثبت روانی شش ماهه‌ای خواهد داشت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۸°