توهین به ارزش‌های اسلامی و عقاید مسلمانان غیرقابل قبول است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:33 - دوشنبه 03 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۰۲۹
تاریخ انتشار : شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۸
سخنگوی وزارت خارجه اقدامات اهانت به ساحت پیامبر اسلام (ص) و توهین به ارزش های اسلامی و عقاید مسلمانان در فرانسه را به شدت محکوم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امورخارجه در پی استمرار لجوجانه اقدامات اهانت آمیز به ساحت پیامبر رحمت (ص) در فرانسه که در کمال تاسف در مواردی با حمایت برخی مقامات رسمی نیز همراه بوده است، هرگونه اهانت و بی احترامی‌به پیامبران الهی، خصوصا خاتم آن‌ها رسول مکرم اسلام را به شدت محکوم کرد.


سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: بدون شک تحرکات و اقدامات غیرقابل قبول و خشن سر زده از سوی معدود افراطیون که نشات گرفته از یک تفکر افراطی و انحرافی در جهان اسلام بوده که از قضا صاحبان آن از شرکای سیاسی نزدیک به غرب و آمریکا نیز می‌باشند، به هیچ وجه نمیتواند توجیهی برای توهین و بی احترامی‌به شخصیت آسمانی و مورد احترام یک میلیارد و هشتصد میلیون مسلمان در جهان باشد.

خطیب‌زاده تاکید کرد: بدون شک موضع غیرقابل توجیه مقامات فرانسوی، پاسخ مناسب و مدبرانه به افراطی‌گری و خشونتی که در جای خود محکوم است، نمی‌باشد و بیش از پیش موجب تنفرپراکنی می‌گردد، کما اینکه شاهد برخی حرکات مشکوک و منزجر‌کننده در توهین به ساحت قرآن از سوی معدود جریانات افراطی اسلام‌ستیز در برخی کشور‌های اروپایی هستیم که شدیدا محکوم هستند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی با اعلام همراهی با موضع کشور‌های اسلامی در محکومیت اینگونه تحرکات، توهین به ارزش‌های اسلامی و عقاید مسلمانان را غیر قابل قبول و مردود دانست.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۰°