مساجد پایگاه مقابله با کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:10 - شنبه 08 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۰۹۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران گفت: مقرر شد از مساجد برای کانون های مقابله با شیوع کرونا و کمک های مردمی استفاده شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران: در جلسه امروز قرار شد از مساجد و امکانات آن‌ها به عنوان کانون ساماندهی و انجام بهینه خدمات جهادگونه برای تحقق منویات مقام معظم رهبری استفاده شود.
دکتر زالی: در جلسه ستاد مقابله با کرونا قرار شد از ۱۰۰ مسجدی که امکان بهداشتی و درمانی دارند استفاده بهینه شود.
وی افزود: به پیشنهاد ستاد تبلیغات اسلامی، هیئت‌ها و حسینیه‌ها در طرح مقابله جهادی با کرونا از مساجد پشتیبانی خواهند کرد.
زالی گفت: خیرین و گروه‌های جهادی برای کمک مومنانه به آسیب دیدگان همکاری تنگاتنگ خواهند داشت و هماهنگی های لازم انجام شده است و از خیزش مردمی و از کمک داوطلبانه مردمی استفاده خواهد شد.
 
 
فرمانده ستاد مقابله با بيماري كرونا كلانشهر تهران با اشاره بر افزايش آزمايش هاي اطرافيان بيماران كرونايي بر لزوم شناسايي بيماران در محلات تهران تاكيد كرد.
عليرضا زالي، امروز در نشست هماهنگي در چارچوب اجراي منويات و فرمايش هاي مقام معظم رهبري مبني بر اقدامات حداكثري براي مقابله با بيماري كرونا در پايتخت كه با حضور فرمانده سپاه تهران، مديران مساجد و روساي دانشگاه هاي علوم پزشكي و نماينده اي از شهرداري تهران برگزار شد، گفت: امروزه برخي از محله ها در تهران مي تواند كانون انتشار بيماري كرونا باشد كه بنا بر فرمايش رهبري بايد نگاه ويژه اي به محلات تهران داشته باشيم.
وي افزود: در شهر تهران ۳۵۴ محله وجود دارد كه بايد يك برنامه ريزي و ترسيم تقشه اي در حوزه بهداشتي و درماني با محوريت مساجد و كمك نيروهاي بسيجي و داوطلب داشته باشيم.
مساجد نقاط معروف و شناخته شده اي در محله ها محسوب مي شود و ما بايد از اين ظرفيت به خوبي استفاده كنيم. br/ زالي بيان كرد: بايد محله ها را به خوبي از نظر انتشار بيماري كرونا و ديگر مسائل آسيب شناسي كنيم.
او افزود: آموزش همگاني بايد بهتر از گذشته انجام شود و امروزه سازمان بهداشت جهاني تاكيد جدي به موضوع آموزش همگاني دارد.
زالي تاكيد كرد: اقدامات بازدارنده شكل جديدي به خود مي گيرد، بنا براين آموزش ها بايد بهتر از قبل شود تا ميزان تاب آوري مردم در تهران افزايش پيدا كند.
فرمانده ستاد مقابله با بيماري كرونا كلانشهر تهران افزود: با اجراي طرح آزمايشي بر روي ۵۴۰۰۰ نفر از ساكنان شهر تهران ما نقاط آلوده را شناسايي كرديم و اقدامات پيشگيرانه در خصوص عدم انتشار بيماري كرونا انجام گرفته است.
زالي افزود: با كمك مراقبان بهداشت، فهرست بيماران با تست كروناي مثبت در اختيار بسيج و نيروهاي داوطلب قرار مي گيرد.
او اضافه كرد: خيران در زمينه كمك به شناسايي خانوارهاي آسيب پذير اقدامات خوبي را انجام داده اند و بسته هاي حمايتي به اين خانواده هاي كم برخوردار داده مي شود.
زالي بيان كرد: بيماران در دوران قرنطينه بايد از تغذيه خوبي برخوردار باشند كه خيران در اين خصوص كمك خواهند كرد. در برخي از محلات افراد پرخطري هستند كه بايد شناسايي و حمايت شوند.
زالي گفت: ما بايد در انتهاي هفته تحليلي در خصوص ميزان ابتلاي افراد در محلات داشته باشيم. در آينده بنا بر فرمايش رهبري نوع غربالگري تغيير پيدا مي كند و مراقبان سلامت در محله ها كار شناسايي بيماران را انجام خواهند داد.
فرمانده ستاد مقابله با بيماري كرونا كلانشهر تهران افزود: در آينده ميزان تست pcr افزايش پيدا مي كند اما اين موضوع بدين معنا نيست كه هر فردي به مراكز بهداشتي بيايد از او تست خواهيم گرفت.
زالي ادامه داد: اگر بيماري كروناي فردي مسجل شود از چهار نفر از اعضاي خانواده وي و دو نفر از همكاران در حله اول تست مي گيريم كه اين تست در مرحله بعدي از ده نفر از اطرافيان فرد بيمار گرفته خواهد شد.
زالي گفت: در برنامه جديد ما از افراد پر خطر مثل باردران باردار توسط نيروهاي بسيجي كار نمونه گيري و تست بيماري از افراد انجام مي شود.البته نيروي انتظامي در اين خصوص نيروها را ياري مي كنند تا از نظر امنيت اين افراد سوء تفاهمي پيش نيايد.
زالي گفت: بايد فهرستي از داوطلبان داشته باشيم تا توزيع نيروها را به خوبي انجام دهيم.
زالي ادامه داد: ما نيروهاي جهادي را به طور منطقي توزيع كنيم و با تجهيزات حفاظتي كامل در جايگاه مشخص كارهاي محوله را انجام دهد.
 
 
برچسب ها: زالی ، مساجد ، پایگاه
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۷°