حزب الله اهانت به پیامبر(ص) را محکوم کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:26 - جمعه 07 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۱۰۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۵
حزب الله لبنان اهانت به پیامبر خدا، حضرت محمد (ص) را تقبیح و موضع رسمی فرانسه مبنی بر تشویق چنین بی حرمتی در حق ایشان را محکوم کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایرنا به نقل از پایگاه خبری المنار، حزب الله روز یکشنبه با صدور بیانیه‌ای همچنین نسبت به از سرگیری این گونه اهانت‌ها و نیز ایجاد نفرت نسبت به اسلام و مسلمانان، ابراز تاسف و خاطرنشان کرد که آنچه در فرانسه منتشر شد، احساسات بیش از دو میلیون مسلمان از جمله مسلمانان و عرب‌های مقیم اروپا و فرانسه را جریحه دار می‌سازد.

حزب الله تاکید کرد که ادعا‌های دروغین آزادی عقیده و بیان نمی‌تواند تعرض به ساحت پیامبر اسلام و توهین به اعتقادات و ادیان آسمانی را توجیه کند.

حزب الله از مقام‌های فرانسوی خواست با رجوع به عقل و حکمت، ادیان و ارزش‌های دینی را محترم بشمارند و مانع ایجاد تنش بیشتر در سطح بین المللی شوند.

نشریه فرانسوی شارلی ابدو (Charlie Hebdo) برای دومین بار پس از ۲۰۱۵ میلادی، اخیرا انتشار کاریکاتور‌های موهن راجع به پیامبر اسلام (ص) را تکرار کرد. حرکتی که توجیه آن «آزادی بیان» بوده است حال آنکه بر مبنای اسناد حقوق بین‌الملل و با توجه به تعریف آزادی بیان و محدودیت‌های آن، به هیچ وجه توهین به اعتقادات دیگر ادیان و اقوام بر نمی‌آید.

رئیس جمهوری فرانسه نیز اخیراً در اظهاراتی با وقاحت اعلام کرده بود که فرانسه همچنان به انتشار کاریکاتور‌های توهین آمیز علیه رسول گرامی اسلام (ص) ادامه خواهد داد و آن را حمایت از ارزش‌های سکولاریسم خواند؛ امری که با واکنش تند مسلمانان روبرو شده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۰°