همه ملت ایران رکن اساسی قدرت ملی هستند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:31 - سه‌شنبه 04 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۱۳۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
وزیر کشور: دفاع از حاکمیت، قدرت، امنیت و منافع ملی یک اصل است و همه ملت ایران رکن اساسی قدرت ملی هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رحمانی‌فضلی امروز دوشنبه در نشست ویدئو کنفرانسی کمیته پدافند غیرعامل وزارت کشور با استانداران و روسای شورای پدافند غیرعامل استان‌ها اظهارداشت: دفاع از حاکمیت، قدرت، امنیت و منافع ملی یک اصل است و این را همه قوانین پذیرفتند و وظیفه ما هم به عنوان یک جزئی از حاکمیت‌های ملی جهانی همان است که از کشورمان در مقابل هر نوع اقدام و عملی که منافع ملی ما را به خطر بیندازد دفاع کنیم و به قول مقام معظم رهبری مصون نگه داریم.

وزیر کشور افزود: این جزو واجبات حاکمیتی است و هر چقدر ما در این زمینه خدایی نکرده در عمل کوتاهی یا سهل‌انگاری کنیم یا نادیده بگیریم در مقابل خسارت‌های بسیار زیادی که به ما وارد خواهد آمد، نمی‌توانیم در درگاه خداوند متعال و ملت ایران و شهدا و امام پاسخگو باشیم.

رحمانی‌فضلی عنوان کرد: ما نباید این موضوع را به عنوان یک موضوع رسمی و یک وظیفه سازمانی تلقی کنیم هر چند بخشی از وظایف سازمانی و رسمی ما این هست، ولی این موضوع باید به عنوان یک مسئله حیاتی مهمی که در هر کاری و در هر زمانی و مکانی و موضوعی باید ملکه ذهن ما باشد.

وی گفت: ما باید ذهنمان را به گونه‌ای تربیت کنیم که هر اقدامی که در کشور انجام می‌دهیم اعم از خرد و کلان، شاید در سلسله مراتب و مراتب بودن مسئله تفاوت‌هایی قائل شویم، ولی در اصل توجه فرقی نمی‌کند که موضوع بزرگ یا کوچک است، مکان آن مرز یا داخل کشور است، باید ملکه ذهن ما باشد.

وزیر کشور افزود: تصور اینکه مساله مربوط به نیروی نظامی، انتظامی و امنیتی و نیرو‌های مشابه آن است، اینگونه نیست بلکه همه ملت ایران رکن اساسی قدرت ملی هستند و به همان میزان باید اهمیت و محوریت ملت ایران در پدآفند غیرعامل تعریف و جانمایی شود، مسئولیت واگذار شود، آموزش‌های لازم داده و فرهنگ عمومی ترویج شود.

رحمانی فضلی افزود: همه ما که به عنوان بخشی از حاکمیت، مسئولیت پدافند غیرعامل بر عهده ما است، وظیفه‌مان سازماندهی، آماده‌سازی، آموزش، مهیا کردن شرایط و مقتضیات است، اما نقش اصلی را همه مردم باید ایفا کنند و ما باید این را به عنوان یک اصل در جریان آن باشیم و پیگیری کنیم.

 

برچسب ها: وزیر کشور ، نشست ، پدافند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳°    ۹°