سرمایه گذاران غیر حرفه ای عامل نوسان قیمت ها در بورس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:10 - پنجشنبه 06 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۱۵۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۲
مدیر تحقیق و توسعه بورس تهران گفت: حضور بیش از 80 درصد سرمایه گذار غیر حرفه ای در بازار سرمایه باعث ایجاد نوسان قیمت ها در بورس شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 رضا کیانی میهمان برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: سال ۹۹ را در شرایطی پشت سر گذاشتیم که شاخص بورس از ابتدای سال کار خود را با عدد ۵۱۲ هزار شروع کرد و امروز به عدد ۱ میلیون و ۳۳۶ هزار رسیده است یعنی از ابتدای تاکنون شخص کل بورس به ۱۶۱ درصد رشد را تجربه کرده است که برای امسال و بازه زمانی کمتر از ۷ ماه رشد مناسبی می‌تواند تلقی شود.

او گفت: روند بازار در امسال روند پرهیجانی بود یعنی شاخص بورس در ۱۹ مرداد امسال به بیشترین یعنی به ۲ میلیون ۷۸ هزار بالغ شد و ۳۰۵ درصد رشد را پشت سر گذاشت و بعد از آن یک افت ۳۶ درصدی را طی کرد و به ۱ میلیون ۳۳۶ رسیده است.

کیانی گفت: امسال روند کلی بازار روند مناسبی بوده و سرمایه گذارانی که وفا دار بودند بازه زمانی مناسبی را توانستد کسب کنند.

مدیر تحقیق و توسعه بورس تهران گفت: حضور بیش از ۸۰ درصد سرمایه گذار غیر حرفه‌ای در بازار سرمایه باعث ایجاد نوسان در بورس شده است.

بهروز خدارحمی، کارشناس بازار سرمایه دیگر میهمان برنامه هم گفت: بازار سرمایه در چند هفته گذشته حال و هوای را تجربه نکرده است و علت آن نگرانی واسترس اهلی بازار و مشارکت کنندگان بازار بود.

او گفت: واقعیت بازار سرمایه از نظر عملیاتی بسیار مطلوب‌تر از آن چیزی است که مردم فکر می‌کنند و نگرانش هستند.

کارشناس بازار سرمایه گفت: اهلی بازار سرمایه و مشارکت کنندگان بعلت استرس و نگرانی که دارند اخبار خوب را نمی‌بیند و بین ده‌ها خبر خوب فقط اخبار نگران کننده را می‌بیند

خدا رحمی گفت: ما امروز شاهدیم مردم وفعالان بازار سرمایه هرچه فاصله آن‌ها از بازار بیشتر شده، نگرانی آن‌ها بیشتر شده و خیلی هم حساس شده اند نسبت به کوچکترین خبر حساس شده اند.

او گفت: این روز‌ها شاهدگزارش‌های فصلی بسیار خوبی از صنایع، نماد‌ها و شرکت‌های هستیم که این‌ها دیده نمی‌شوند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۰°