تدوین آئین نامه جدید واردات کولبری و ملوانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:13 - پنجشنبه 06 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۲۵۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۸
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در آئین نامه جدید واردات کولبری و ملوانی محدودیت‌های واردات کالا توسط مرزنشینان کمتر شده و آورده آن برای آن‌ها بیشتر خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مویدی خرم آبادی افزود: امروز در جلسه نهایی طرح ساماندهی نظارت بر واردات کالا از طریق ملوانی و کولبری مصوب شد، برنامه ریزی‌های جدیدی برای انضباط بخشی در بحث واردات مرزی انجام شود که در صورت اجرا اشتغال پایدار و بهبود معیشت هم وطنان مرزنشین را رقم خواهد زد.

وی ادامه داد: با اجرای این مقررات جدید قوانین دست و پاگیر تجارت مرزی پیشین کنار گذاشته خواهد شد و اصطلاحات غلط و دور از شأن هموطنان ایرانی مثل ته لنجی و کول بری حذف شده و با تغییر به تجارت مرزنشینان امکان ادامه فعالیت آن‌ها را به صورت قانونی فراهم می‌کند.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در این آئین نامه به روانسازی تجارت مرزی توجه ویژه‌ای و سهم این تجارت هم به گونه‌ای در نظر گرفته شد که بیشترین توجه و بیشترین آورده آن برای مرزنشینان باشد.

مویدی درباره حجم در نظر گرفته شده برای واردات مرزی مرزنشینان در طرح جدید افزود: تقریبا محدودیت‌ها برای مرزنشینان کمتر شده است و انعطاف در بحث واردات برای آن‌ها بیشتر شده ضمن اینکه از ابتدا تا انتهای واردات مرزی تحت اختیار خود مرزنشینان انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: این طرح در اولین فرصت تسلیم ریاست جمهور خواهد شد و پس از تصویب در جلسه سران قوا اجرا خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۰°