ادامه محکومیت اهانت به ساحت مقدس پیامبر (ص) در جهان اسلام
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:39 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۳۲۶۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵
فلسطینیان در کرانه باختری رود اردن با برپایی تظاهرات در رام ا..، ضمن محکوم کردن اقدامات موهن دولت فرانسه و سخنان اسلام ستیزانه، پرچم و عکس رئیس‌جمهور این کشور را آتش زدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
تظاهرکنندگان با سر دادن شعار ضد مکرون، توهین به پیامبر اسلام (ص) را مردود دانستند.
*
ساکنان الخلیل در کرانه باختری، از فلسطینیان برای برپایی تظاهرات در اعتراض به انتشار کاریکاتور‌های موهن ضد پیامبر اسلام و سخنان ضد اسلامی رئیس جمهور فرانسه دعوت کردند. قرار است این تظاهرات جمعه برگزار شود.
*
در بنگلادش هم، هزاران نفر با برپایی راهپیمایی گسترده اظهارات اسلام ستیزانه رئیس جمهور فرانسه را محکوم کردند. معترضان پارچه نوشته‌هایی در دست داشتند که روی آن‌ها نوشته شده بود: «مسلمانان دنیا باید متحد شوند / فرانسه را تحریم کنید». گروهی از معترضان نیز تصاویر مکرون را در دست داشتند که روی صورت او علامت ضربدر زده شده بود.
*
امام جماعت مسجد شیعیان دهلی نو نیز اقدام موهن دولت فرانسه را محکوم کرد.
 

*
چهار حزب ترکیه اظهارات توهین آمیز رئیس جمهور فرانسه علیه اسلام و پیامبر اکرم (ص) را محکوم کردند. چهار حزب عدالت و توسعه، حرکت ملی، جمهوریخواه خلق و نیک ترکیه، در بیانیه مشترک هشدار دادند: سخنان مکرون با اقدامات بی‌محابایی که به بهانه «حمایت از آزادی بیان» انجام می‌دهد، مناقشه و شکافی ایجاد می‌کند که تبعات آن می‌توان تاثیرات منفی و عمیقی بر پیروان همه ادیان بگذارد.
*
رئیس جمهور فرانسه با ادعای آزادی بیان گفته: این کشور به انتشار کاریکاتور‌های توهین آمیز علیه پیامبر اسلام (ص) ادامه خواهد داد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °