احداث بیش از ۲۰ هزار واحد مسکونی در تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:34 - شنبه 04 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۳۴۱۳
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران گفت: بناست در قالب طرح اقدام ملی مسکن در استان تهران نزدیک ۲۰ هزار واحد مسکونی احداث شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محبت‌ خواه  افزود: از این تعداد هفت هزار و ۵۵۰ واحد مسکونی مربوط به شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است و مابقی در شهر‌های جدید پرند، پردیس و اندیشه احداث خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مسئولیت احداث واحد‌های مسکونی طرح اقدام ملی در شهر‌های جدید با سازمان شهر‌های جدید وزارت راه و شهرسازی است، اظهارداشت: سه هزار و ۶۵۰ واحد مسکونی در شهر‌های بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت پاکدشت، شهریار، اسلامشهر، رباط کریم و قرچک احداث می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران به سهم هر کدام از این شهر‌ها اشاره کرد و گفت: یک هزار و ۵۰  در پاکدشت، ۵۰۰  در شهریار، ۸۳۰  در اسلامشهر، ۸۷۰  در رباط کریم و ۴۰۰ واحد در قرچک ساخته می‌شود.

وی به احداث سه هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی در شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت تهران اشاره و خاطر نشان کرد: یک هزار و ۵۰۰ در صفادشت، یک هزار و ۱۰۰ در دماوند، ۳۰۰ در پیشوا، ۵۰۰  در فیروزکوه و ۵۰۰ واحد نیز در گیلان احداث خواهد شد.

محبت خواه ادامه داد: عملیات اجرایی این واحد‌های مسکونی اول آبان همزمان با سراسر کشور و با دستور رئیس جمهوری آغاز شد.

وی گفت: برای شهر‌های زیر ۱۰۰هزار نفر جمعیت، یک هزار و ۱۴ میلیارد تومان داده و تسهیلات ۳۹۰ میلیارد تومانی در نظر گرفته شده‌است.

محبت‌ خواه افزود: برای احداث این واحد‌های مسکونی ۱۴ هکتار زمین در شهر‌های بالای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و ۲۶.۶ هکتار در شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در نظر گرفته شده‌ است.

برنامه اجرایی تولید مسکن اقدام ملی استان تهران شامل ۷۳ هزار و ۸۵ واحد در شهر‌های جدید و شهر‌های بالای ۱۰۰ هزار نفر و زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۵°    ۳°