توهین به مقدسات چیزی جز نژادپرستی نیست
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:57 - پنجشنبه 06 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۴۲۸
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
جمعی از ورزشکاران و قهرمانان کشورمان با انتشار بیانیه‌ای هتک حرمت به پیامبر اسلام را محکوم کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 متن بیانیه به شرح زیر است:

تقدیم به ورزشکاران و قهرمانان ورزش فرانسه

همانطور که می‌دانید ورزش در فرهنگ همه کشور‌های با سابقه فرهنگی و تاریخی موضوعی قابل احترام و مطلوب همگان است و در کشور ما ایران نیز قهرمانی به همراه جوانمردی در هر رشته ای، امری مقدس به حساب می‌آید که همگان به ارزش آن واقفند.

همه بر این اصل مهم معتقدیم که ورزشکار زمانی در میان مردمش محبوب می‌شود که فضائل اخلاقی و جوانمردی را در خود به اوج رساند؛ برای مثال در تاریخ ایران، پهلوانان و جوانمردانی، چون پوریای ولی، وجود دارد که برای شاد کردن دل یک مادر، حاضر شد از حریف خود شکست بخورد و همین موضوع نام او را تا کنون بر سر زبان‌ها انداخته است.

ورزشکاران و قهرمانان ورزشی به عنوان نمادی از اعتقادات و فرهنگ یک کشور و نماینده مردمان آن کشور، همواره باید پرچمدار صلح و نیکی و انسانیت و اخلاق باشند که در تمام جهان زبان مشترک نیک نامان است. آن‌ها باید الگویی باشند برای سایرین تا ترویج دهنده فضایل اخلاقی و خوبی‌ها باشند.

حال از شما که ورزشکار هستید و یقینا از روحیات جوانمردی و قهرمانی ورزشی آگاهی دارید، سوالی داریم.

آیا توهین به مقدسات الهی کاری جز پلیدی و نژادپرستی محسوب می‌شود؟ آیا حمایت از توهین کنندگان در قامت یک انسان اخلاق مدار می‌گنجند؟!

متاسفانه رئیس جمهور کشور شما به راحتی به اعتقادات میلیارد‌ها مسلمان توهین می‌کند و در این میان خواسته یا ناخواسته نام همه ملت باسابقه فرهنگی و تاریخی فرانسه را بدنام می‌کند.

در میان ورزشکاران فرانسوی هم، مسلمانان بسیاری وجود دارند که ستاره‌های ملی آن کشور به شمار می‌آیند که حتما از رفتار‌ها و روحیات اخلاق گرای آن‌ها خبر دارید، پس آیا رواست که اینچنین به آن‌ها و اعتقاداتشان توهین شود؟!

ما هر دو از کشوری با سابقه فرهنگی و تاریخی هستیم و شما را دوست خود می‌دانیم و هرگز سخنان سخیف رییس جمهورتان را به پای بزرگ مردان قهرمان و نا م آور ورزشی نمی‌نویسیم، اما آگاه باشید که توهین‌های مسئولان و سیاستمداران یک ملت می‌تواند چهره آن ملت و مردمان نیک نامش را در جهان مخدوش کند.

در پایان امید آن داریم که همگی به دور از ملیت، تبار و نژاد با روحیه جوانمردی و قهرمانی و با تکیه بر اصل انسانیت و اخلاق مداری، در محکوم کردن ظلم و روشن کردن واقعیات، چشم میلیون‌ها انسان را به روی حقیقت بینا و به وظیفه ورزشکاری خود در قبال مردمانمان عمل کنیم.

جمعی از قهرمانان و ورزشکاران جمهوری اسلامی ایران
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۰°