آمادگی برای محدودیت‌های سختگیرانه کرونایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:22 - دوشنبه 10 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۴۵۷
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۵
علیرضا رئیسی - معاون بهداشت وزیر بهداشت: محدودیت های کرونایی فرصتی برای کند کردن زنجیره انتقال ویروس و فرصتی برای بازتوانی بیمارستان‌ها برای ارائه خدمات است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علیرضا رئیسی - معاون بهداشت وزیر بهداشت در برنامه تیتر امشب شبکه خبر گفت: یک عامل نمی‌تواند بیماری کرونا را کنترل کند، باید چند عامل در کنار هم قرار بگیرد تا کرونا محدود شود.
وی افزود: محدودیت یک تنفس به بیمارستان هاست تا زنجیره بیماری کند شود.
 رئیسی با بیان اینکه ما هفت برنامه داریم، گفت: یکی از برنامه‌های ما اجرای محدودیت‌های هوشمند است. این برنامه شهرستان‌ها را بررسی و مشخص می‌کند که عامل شیوع بیماری کجاست. شهرستان‌ها به زرد، قرمز و سفید تقسیم می‌شوند و عمدتاً در یک استان یک یا دو شهرستان وضعیت قرمز دارند.
 

وی گفت: یکی از برنامه‌ها افزایش تست هاست، اما برنامه تست، نیاز به بودجه دارد که اخیراً دولت مقداری از بودجه را تامین کرده است.
وی افزود: از چهارشنبه تا جمعه آینده یعنی ده روز محدودیت ها اجرا می‌شود تا ارزیابی‌ها انجام شود.
معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: اگر نیاز به محدودیت‌های بیشتر باشد اعمال و این وضع تمدید خواهد شد.
 

علیرضا رئیسی افزود: هر هفته جلسه ستاد ملی برگزار می‌شود و ما هر هفته می‌توانیم تصمیمات جدید برای برخی شهر‌ها بگیریم.
معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: برای محدودیت‌های بیشتر مردم باید آمادگی داشته باشند.
رئیسی افزود: اعلام تعطیلی‌ها خوب اجرا نمی‌شود. تعطیلات نباید افزایش سفر‌ها را در پی داشته باشد. بیشتر مهمانی‌ها و دور همی‌ها باعث بیماری می‌شود.
وی گفت: امروز نخستین جلسه قرارگاه بود و تصمیمات خوبی هم گرفته شد؛ و در تلاشیم که همین قرارگاه در استان‌ها هم با ریاست استاندار برگزار شود تا مصوبات قرارگاه به صورت قابل قبول اجرایی شود.

محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی هم گفت: درباره محدودیت‌ها ابتدا همکاری مردم کم بود، اما اخیراً اصناف همکاری خوبی دارند.
وی افزود: ستاد استانی کرونا اجرای محدودیت‌ها را بیش از ۹۰ درصد اعلام کرده است.
شهریاری با اشاره به محدودیت‌های بیمارستانی در استان گفت: درخواست داریم تا شهر ارومیه را به محدودیت‌های کرونایی اضافه کنند.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان هم گفت: مسجد سلیمان و اهواز شامل محدودیت‌های کرونایی شده اند و آمادگی لازم برای اجرای محدودیت‌ها فراهم شده است.

سیدعلی آقازاده استاندار استان مرکزی هم با بیان اینکه کل فوتی های استان تا امروز 876 نفر بوده اند، گفت: باید محدودیت های بیشتری اعمال شود.
وی افزود: اراک، ساده و دلیجان سه شهر بحرانی استان است.
استاندار استان مرکزی گفت: از سه هفته پیش محدودیت های کرونایی را بیشتر کرده ایم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۱°