کشاورز کارت از هفته آینده عملیاتی می شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:58 - دوشنبه 03 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۴۵۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۲
معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: طرح " کشاورز کارت "از هفته آینده در سراسر کشور عملیاتی خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
وفابخش با اشاره به اختصاص کشاورز کارت به کشاورزان تصریح کرد: کشاورزان با این کارت اعتباری می‌توانند هزینه برخی نهاده‌های مورد نیاز خود را پرداخت کنند.

او ادامه داد: مدارک خاصی برای دریافت این کارت نیاز نیست و تنها حساب بانکی کشاورزان در بانک کشاورزی کفایت می‌کند، ضمنا ضمانت‌های بانکی که در روال عادی اخذ تسهیلات وجود دارد در این طرح نیاز نیست و بنای این کارت بر اعتبار کشاورزان است.

وفابخش بیان کرد: در قدم اول به دلیل گران شدن کود‌های وارداتی و کود‌های شیمیایی، اعتبار این کارت تنها برای تامین این نهاده‌ها اختصاص دارد و در مراحل بعد به سایر نهاده‌ها هم اختصاص خواهد یافت.

او در خصوص دلیل مبلغ محدود اعتبار این کارت گفت: در حال حاضر بانک مرکزی و جهاد کشاورزی تنها ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای این کارت‌ها اختصاص داده اند، اما به دنبال منابع جدید اعتباری هستیم و در آینده هم مبلغ اعتبار این کارت‌ها اضافه می‌شود و هم سایر نهاده‌های کشاورزی را شامل خواهد شد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: کارت اعتباری کشاورزی در همه دنیا مرسوم است. این اعتبار در زمان خرید نهاده‌ها به کشاورزان اختصاص می‌یابد و در زمان فروش محصول با آن‌ها حساب می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۰°