موافقت مجلس با الحاق یک ماده به طرح تامین کالا‌های اساسی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:50 - سه‌شنبه 11 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۴۶۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۷
با الحاق یک ماده به طرح تامین کالا‌های اساسی، امکان اعتراض به قطع یارانه نقدی، مشروط به برگزاری آزمون وسع فراهم شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی با الحاق یک ماده به طرح تامین کالا‌های اساسی با ۲۰۲ رأی موافق، ۱۵ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۴ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند که براساس آن وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف به بررسی اعتراض افرادی که یارانه آن‌ها قطع شده و همچنین برگزاری آزمون وسع برای پرداخت یارانه به آن‌ها شد.

نمایندگان مجلس همچنین با پیشنهاد اضافه شدن ۲۵ هزار میلیارد تومان به طرح تامین کالا‌های اساسی جهت همسان سازی حقوق بازنشستگان و تامین مسکن محرومان موافقت کردند.

امروز اولین دستور کار مجلس شورای اسلامی ادامه بررسی طرح تامین کالا‌های اساسی بود که چهارشنبه گذشته کلیات و جزئیات آن به تصویب رسید.

بر اساس این طرح یارانه خرید کالا به خانواره‌های کم برخوردار تعلق خواهد گرفت که تقریبا ۶۰ میلیون نفر را شامل خواهد شد و از این تعداد به ۲۴ میلیون نفر ماهی ۱۲۰ هزار تومان یارانه خرید کالا تعلق خواهد گرفت.

دستور کار دیگر امروز مجلس اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری است همچنین گزارش نظارتی اصل کمیسیون ۹۰ مجلس است که در ارتباط با تامین ارز نهاده‌های دامی قرار است مورد بررسی قرار گیرد.
 

 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۲°