اهداف مرحله سوم رزمایش کمک مومنانه بسیج مستضعفین
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:52 - پنجشنبه 06 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۴۷۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱
رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: مرحله سوم رزمایش کمک های مومنانه از ابتدای هفته وحدت آغاز شده و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار زهرایی افزود: در این مرحله علاوه بر فعالیت‌های دو مرحله قبل شاهد تفاوت مبانی عمیق تری مانند ایجاد اشتغال پایدار برای محرومین، درمان نیازمندان و آسیب دیدگان از ویروس کرونا، مسکن محرومین، آزادسازی زندانیان غیرعمد و تهیه و توزیع بسته‌های غذایی، بهداشتی و نذورات خواهیم بود.

وی عمده فعالیت‌های انجام شده در دو مرحله قبلی رزمایش کمک‌های مومنانه در سراسر کشور را توزیع ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار بسته معیشتی ۳۰۰ هزار تومانی، ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار بسته بهداشتی، تهیه ۱۴ هزار دست جهیزیه، تهیه و توزیع ۲۱ میلیون و ۳۰۰ هزار پرس طعام و غذای گرم، ۱۳۲ هزار و ۷۰۰ دست البسه و کفش، ۲۷۴ هزار مورد سایر کمک‌ها و اقلام معیشتی، قربانی ۴۹ هزار و ۸۰۰ راس گوسفند، توزیع ۹۷۵ هزار بسته دو عددی مرغ منجمد، ۶۶۸ هزار بسته لوازم التحریر و ۴۷ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان کمک‌های نقدی مردمی در قالب کارت هدیه برشمرد.

سردار زهرایی درباره مرحله سوم این رزمایش افزود: در این مرحله درمانگاه‌های بسیج و سپاه برای درمان بیماران کرونایی به میدان می‌آیند و ۵۴ هزار پایگاه مقاومت خواهران و برادران به عنوان یگان دیده بان، شناسایی نیازمندان و خیرین و جمع آوری و توزیع کمک‌های نقدی و غیری نقدی مردم را بعهده خواهند داشت. علاوه بر آن ۲۴ هزار گروه جهادی بالغ بر ۶۰۰ هزار نفر تا پایان سال در این مرحله ما را کمک می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی افزود: در این مرحله علاوه بر ویزیت رایگان بیماران کرونایی به غربالگری و معرفی نیازمندان به مراکز درمانی برای درمان و عمل جراحی اقدام می‌کنیم.

سردار زهرایی با بیان اینکه به فراخور مراسمات مختلف تا پایان سال بسته‌های معیشتی و کمک مومنانه در سراسر کشور توزیع خواهد شد، گفت: در این مرحله بانک اطلاعاتی دقیقی از نیازمندان کشور تهیه شده و کمک‌ها و بسته‌های معیشتی در اختیار نیازمندان و افراد معسر قرار می‌گیرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۰°