لزوم توسعه همکاری های آموزشی نیروهای مسلح با دانشگاه ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:20 - سه‌شنبه 11 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۴۸۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۹
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح بر توسعه همکاری‌های آموزشی، علمی و پژوهشی میان نیرو‌های مسلح و مجموعه دانشگاه‌های کشور تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سرلشکر پاسدار محمد باقری پس از امضای توافق نامه با دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در مصاحبه با خبرنگار ما درباره مفاد این توافق نامه افزود: نیرو‌های مسلح شامل ۱۴ دانشگاه و ۳۰ مجموعه پژوهشکده‌ای و دانشکده‌ای هستند که سالانه ۲۰ هزار افسر جوان وارد این مجموعه‌ها می‌شوند و این مجموعه‌ها در حوزه‌های دفاعی، امنیتی و علمی همچنین در حوزه‌های صنعتی شامل صنایع دفاعی و در حوزه‌های علوم انسانی در مباحث امنیت و دفاع در حال تحقیق و مطالعه هستند.
 وی گفت: نحوه ارزش گذاری مدارک علمی و دانشگاهی نیرو‌های مسلح و نحوه جذب و ارتقاء فعالیت‌های علمی و پژوهشی و سایر زمینه‌ها نیازمند این همکاری است.
 سرلشکر باقری افزود: کارگروه مشترکی هم پیش بینی شد که جزئیات این توافق نامه را بررسی می‌کنند و همکاری‌های میان ما و شورای عالی انقلاب فرهنگی توسعه چشمگیری پیدا می‌کند.
 دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی هم درباره این توافق نامه گفت: نیرو‌های مسلح سرمایه ملی و سرمایه عظیم و اجتماعی کشورند که منشا اعتماد به نفس ملی هستند.
 حجت الاسلام و المسلمین سعیدرضا عاملی افزود: نیرو‌های مسلح به لحاظ ظرفیت در توسعه علم و فناوری دفاعی و پژوهش‌های دفاعی بعنوان سرمایه‌ای محسوب می‌شوند که می‌توانند بخش‌های دیگر علم و فناوری، صنعت و اقتصاد کشور را توسعه دهند.
 وی گفت: در کشور‌های قدرتمند پایه‌های بسیاری از حوزه‌های نوآوری و اقتصاد دانش بنیان در مراکز آموزشی نیرو‌های مسلح ریخته می‌شود و این توافق نامه برای توسعه ظرفیت‌های علمی و فناوری نیرو‌های مسلح و توسعه همکاری‌های این نیرو‌ها با صنعت و اقتصاد و کشاورزی نقش قابل توجهی دارد.
 دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در شرایطی که جمهوری اسلامی ایران در حال تبدیل به قدرت اقتصادی است و د رحوزه علم و فناوری در رتبه چهارم جهان است و در برخی فناوری‌ها از جمله بایو، نانو و فناوری‌های فضایی جزو ده کشور نخست جهان است باید بخش قابل توجهی از ظرفیت‌های مراکز آموزشی نیرو‌های مسلح افزایش پیدا کند.
 وی گفت: نیرو‌های مسلح با داشتن ۱۴ دانشگاه و ۳۰ مرکز آموزشی پژوهشی ظرفیت عظیم ملی محسوب می‌شوند که می‌توانند با تسهیل امور مرتبط تقویت بیشتری پیدا کنند.
 دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: مرجعیت نخبگان و پیوند با نیرو‌های مسلح ظرفیت مضاعفی را بوجود می‌آورد که باید در مقایسه با گذشته بیشتر تقویت شود و ما کارگروه مشترکی را بلافاصله تعیین می‌کنیم تا پیگیری امور بهتر شود.
 آقای عاملی گفت: بخشی هم مربوط به همکاری‌ها در حوزه فرهنگی است که در چارچوب سند مهندسی فرهنگ و ایجاد فضا و روحیه اسلامی و انقلابی همکاری هایمان بیشتر خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۱°