رونمایی از سند استاندارد پدافند غیر عامل دفاعی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:00 - يکشنبه 09 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۴۸۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
سند استاندارد پدافند غیر عامل دفاعی در وزارت دفاع با حضور جانشین وزیر دفاع و رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور رونمایی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع؛ همزمان با گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل، سند استاندارد پدافند غیر عامل دفاعی در وزارت دفاع با حضور سردار قاسم تقی زاده جانشین وزیر دفاع و سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور رونمایی شد.
 سردار تقی‌زاده در این مراسم با تبریک هفته پدافند غیر عامل به همه دست اندرکاران و متولیان این امر مهم در کشور اظهار داشت: پدافند غیر عامل به معنای کاهش آسیب پذیری است و تلاش کردیم در همه مجموعه‌های وزارت دفاع این امر را متناسب با استاندارد‌های بومی جاری و ساری سازیم.
 وی به نقل از فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص نقش و کارکرد پدافند غیر عامل گفت: یکی از اقتضائات پیاده سازی پدافند غیر عامل دستیابی به علم این موضوع، بررسی دقیق و همه جانبه و کسب صلاحیت‌های لازم است و این مهم را در سال‌های اخیر با توجه به رشد فناوری‌ها، گستردگی تهدید‌ها و خصوصاً تهدیدات نوین، با کمک سازمان پدافند غیر عامل کشور، با جدیت در وزارت دفاع دنبال کردیم.
 جانشین وزارت دفاع در خصوص سند استاندارد پدافند غیر عامل دفاعی افزود: این سند یک شیوه نامه بومی رعایت استاندارد‌ها در همه سطوح است که به دست متخصصان امر در وزارت دفاع و با حمایت سازمان پدافند غیر عامل کشور تهیه و تدوین شده است.
 سردار تقی‌زاده با بیان اقدامات مهم دانشگاه مالک اشتر وزارت دفاع و مؤسسه استاندارد دفاعی در خصوص تحقیق، پژوهش و کمک به تدوین استاندارد‌های دفاعی، گفت: مؤسسه استاندارد دفاعی در سال‌های اخیر در فرایند تهیه و تدوین استاندارد‌های مورد نیاز وزارت دفاع همکاری‌های گسترده‌ای داشته است و اکنون یکصد استاندارد در حوزه‌های دفاعی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم در حوزه پدافند غیر عامل مؤثر بوده است را تهیه و تدوین کرده است.
 جانشین وزیر دفاع و رئیس شورای عالی پدافند غیر عامل وزارت دفاع استاندارد‌های استتار، اختفا و فریب، الزامات حفاظت فیزیکی و محیطی، الزامات امنیتی و حفاظتی برگزاری مراسم نظامی، الزامات حفاظتی تردد به اماکن نیرو‌های مسلح، الزامات امنیتی شبکه همکاران دفاعی نیرو‌های مسلح و مدیریت بحران و برنامه‌های تداوم عملیات را بخش‌هایی از استاندارد‌های پدافند غیر عامل بر شمرد که در مؤسسه استاندارد دفاعی تهیه و تدوین شده است.
 وی شیوه نامه فنی و مهندس حفاظت فیزیکی نوین را از موارد مطروحه در این سند عنوان کرد و گفت: در جهت حرکت به سوی استفاده از فناوری‌های نوین در حفاظت فیزیکی و جایگزین کردن با روش‌های سنتی، پرهزینه و نامناسب در برابر تهدیدات نوین، راهکار‌های حفاظت فیزیکی پیشنهادی با توجه به محیط‌های استقراری و بر پایه استفاده از تجهیزات و فناوری‌های نوین در این سند ارائه شده است.
 سردار تقی زاده با بیان اینکه تدوین دستورالعمل‌ها و استانداردها، وحدت رویه، امکان انتقال تجارب و ارزیابی آمادگی در حوزه پدافند غیر عامل را فراهم می‌کند گفت: باتوجه به افزایش حوزه و گستره تهدیدات خصوصاً تهدیدات نوین، ضروری است اسناد پشتیبان و بازنگری مستمر در این اسناد به عنوان یکی از اولویت‌های مهم معاونت مهندسی و پدافند غیرعامل وزارت دفاع همواره در دستور کار باشد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۷°