مردم در مقابله با ویروس کرونا خود مراقبتی کنند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:46 - دوشنبه 10 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۴۸۹
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
وزیر کشور گفت: اولین درخواست ما از مردم این است که در برابر ویروس کرونا خود مراقبتی کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه یکصدو سی و پنجمین جلسه شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید رئیس‌جمهور در تشکیل قرارگاه عملیاتی کرونا، امروز دومین جلسه را داشتیم؛ دیروز جلسه اصلی قرارگاه بود، امروز شورای اجتماعی را با دستوری درباره کرونا تشکیل دادیم و به بحث مشارکت‌های عمومی و مردمی در قالب سمن‌ها، خیران و تشکل‌های اجتماعی پرداختیم و از گروه‌ها و مساجد دعوت کردیم.

وی افزود: محور کار بر این بوده که چگونه بتوانیم از مردم در مراحل پیشگیری و درمان و موضوع معیشت و نظارت و انضباط اجتماعی استفاده کنیم، با توجه به تجربه این تشکل‌ها در زلزله، سیل و خصوصا در اربعین، شاهد موثر بودن این گروه‌ها بودیم و در کرونا هم این مشارکت‌ها و فعالیت‌ها از اول بوده است.

وزیر کشور بیان کرد: بازنگری دقیقی به روند حضور مردم در مشارکت‌های کرونایی انجام شد؛ همچنین پیشنهادات خوبی از جمله تشکیل کمیته‌ای فعال در زمینه مشارکت‌های مردمی در استان‌ها و محله‌ها مطرح شد که باید شکل بگیرد. در جلسه دیروز هم قرار شد با اولویت غربالگری عمومی و تشخیص اولیه و رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک، بنا را بر محله‌ها و مناطق بگذاریم و از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

رحمانی فضلی گفت: امیدواریم رسانه‌ها مانند قبل و بلکه در این مقطع که این قرارگاه درست شده، نقش فعال‌تری ایفا کنند، همچنین مطرح شد در ساختار‌های متفاوت رسانه‌ای از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: اولین درخواست ما از مردم عزیز این است که در برابر ویروس کرونا خود مراقبتی کنند و بعد نقش رسالت اجتماعی خود را ایفا کنند تا به ساز و کار مناسب و یک وحدت در سیاست برسیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۱°