هیچ بیمار اورژانسی کرونا پشت در بیمارستان نمی ماند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:34 - دوشنبه 10 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۴۹۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۷
رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: همه بیماران کرونایی در اورژانس بیمارستان‌ها پذیرش می‌شوند و هیچ بیماری پشت در بیمارستان نمی‌ماند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 دکتر پیرحسین کولیوند افزود: باوجود افزایش دو برابری موارد جدید کرونا، هرگز آمبولانس‌های اورژانس برای پذیرش بیماران در بیمارستان‌ها در سطح شهر سرگردان نشده اند، همه بیماران در اورژانس بیمارستان‌ها پذیرش می‌شوند و هیچ بیماری پشت در بیمارستان نمی‌ماند.
 
پیرحسین کولیوند درباره کمبود تخت و مشکلات پذیرش بیماران و ایجاد نقاهتگاه افزود: یکی از علل افزایش مبتلایان به کرونا عدم رعایت نکات بهداشتی و مراقبت‌های فردی و اجتماعی است. همه باید با هم دست به دست هم بدهیم و با این ویروس مبارزه کنیم. تا سلامت خود، همسایه‌ها و اجتماع را حفظ کنند.

وی افزود: اینکه در تعطیلات به سفر می‌رویم، ماسک نمی‌زنیم، در اجتماعات، مهمانی‌ها و دورهمی‌ها شرکت می‌کنیم، عامل مهم افزایش موارد کروناست، اگر می‌خواهیم این وضعیت تغییر کند، همه مردم و مسئولان باید دست به دست هم بدهند و به توصیه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی عمل کنند.

رئیس اورژانس کشور گفت: وزارت بهداشت در این دوران سخت، کم پروتکل تصویب نکرده است، مراعات مردم اصلی‌ترین روش کنترل اپیدمی کووید۱۹ است، بله درست است، بیمارستان‌ها شلوغ شده، اما بحران کمبود تخت هنوز وجود ندارد. بیمارستان‌ها شلوغ است، اما تاکنون هیچ موردی نبوده که آمبولانس‌های ۱۱۵ برای پذیرش بیماران کووید۱۹ در بیمارستان‌ها در سطح شهر سرگردان شوند، همه آن‌ها حداقل در اورژانس بیمارستان پذیرش می‌شوند و در اولین فرصت به بخش منتقل می‌شوند.

وی ادامه داد: مشکل جدی فعلی، این است که شاهد ابتلای خانوادگی مردم به کرونا هستیم و در موارد زیادی همه اعضای یک خانواده در بیمارستان بستری می‌شوند، باید قرنطینه‌ها را بهتر کنیم تا از شیوع بیشتر بیماری جلوگیری شود.

کولیوند گفت: اینکه عده‌ای می‌گویند، وارد شرایط بحرانی شده ایم یا پرسنل اورژانس یا بیمارستان‌ها خسته شده اند، خواسته و حرف دشمنان نظام است، پرسنل اورژانس با وجودی که ۹ ماه است به مرخصی نرفته اند و چهار شهید خدمت داده اند، اما همچنان به صورت جهادی و بی منت مشغول خدمت هستند، درست مثل دوران دفاع مقدس که تا آخرین روز جوانان کشور با شوق و اشتیاق به جبهه می‌رفتند.

رئیس اورژانس کشور ادامه داد: پرسنل اورژانس مشتاقانه و شبانه روزی حتی در روز‌های آف هم در محل کار حاضر هستند، من اعلام خستگی را نمی‌پسندم این تهاجم دشمن است.
 
 
افزایش ۲ برابری عملیات کرونایی اورژانس کشور
 
رئیس سازمان اورژانس گفت: تعداد عملیات و ماموریت‌های اورژانس برای انتقال بیماران کرونا حدود دو برابر شده است.
 
وی گفت: تاکنون موردی که بیمار کرونایی در آمبولانس جان خود را از دست بدهد، نداشته ایم و به هر قیمت که شده بیماران را به بیمارستان می‌رسانیم. البته تعداد عملیات‌های اورژانس برای انتقال بیماران کرونا حدود دو برابر شده و تعداد تماس‌های مردم برای دریافت مشاوره نیز بسیار بیشتر شده است، حدود ۷۵ درصد بیماران کرونا نیز توسط اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان‌ها منتقل می‌شود.

کولیوند در پاسخ به ایرنا درباره کمبود اکسیژن و تخت بیمارستانی گفت: کمبود اکسیژن در بیمارستان‌ها تا حد زیادی حل شده است، معاون درمان وزیر بهداشت شهر به شهر و بیمارستان به بیمارستان برای حل این مشکل در تلاش است، به هر حال یکی از اصلی‌ترین درمان‌ها برای بیماران کرونا اکسیژن درمانی است، خیلی جا‌ها از این نظر شرایط سختی را پشت سر گذاشتیم، اما نسبت به گذشته با افزایش تولید اکسیژن در کشور که با همت سازمان غذا و دارو انجام شد، این مشکل کمتر شده است.

وی افزود: در مورد ایجاد نقاهتگاه ها، وزارت بهداشت پیشنهاد‌هایی را به ستاد ملی کرونا و قرارگاه جدید عملیاتی کرونا ارائه کرده است، اما تصمیم گیری در این زمینه باید در ستاد ملی کرونا و قرارگاه جدید انجام شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۱°