۶۲۵۰ بیمار کرونایی در تهران بستری هستند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:23 - پنجشنبه 09 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۳۵۲۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۶
در طول شبانه روز گذشته
فرمانده ستاد مدیریت مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به مراجعه ۱۰ هزار و ۷۰۰ بیمار به مراکز بهداشتی و درمانی گفت: تا امروز یکشنبه تعداد ۶ هزار و ۲۵۰ بیمار در بیمارستان‌های سطح تهران بستری هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایرنا، دکتر علیرضا زالی عصر یکشنبه در نشست هماهنگی اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص آگاهی بخشی و اطلاع رسانی حداکثری به صورت محله محور در خصوص مبارزه با ویروس کرونا، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، درطول شبانه روز گذشته ۸۵۰ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تهران بستری شده اند، افزود: ۱۶۷ نفر از مراجعه کنندگان به مراکز درمانی تهران در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده اند.

وی تصریح کرد: در طول شبانه روز گذشته تعداد ۱۰ هزار و ۷۰۰ بیمار کرونایی به مراکز بهداشتی و درمانی به صورت سرپایی مراجعه کرده اند و تا به امروز تعداد ۶ هزار و ۲۵۰ بیمار در بیمارستان‌های سطح تهران بستری شده اند.

فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران تاکید کرد: یکی از اقدامات مهم در دوران شیوع بیماری ارائه بسته‌های حمایتی معیشتی ویژه خانواده‌هایی است که اعضای آن‌ها بر اثر بیماری کرونا فوت کرده اند یا جزو اقشار کم برخوردار می‌باشند که این بسته‌ها با کمک نهاد‌های مختلف همچون سپاه و مساجد در بین افرادکم برخوردار تحت عنوان کمک مومنانه توزیع خواهد شد.

وی انجام غربالگری فعال و کمک به بیماری‌یابی در محلات را از جمله اقدامات مهمی نام برد که قرار است در محلات با کمک مساجد انجام و لیست مبتلایان مشخص و در اختیار نهاد‌های ذیربط قرار گیرد.

زالی با اشاره به مشارکت ۳۰۰ مسجد در مقابله با بیماری کرونا در تهران گفت: یکی از موضوعات مهم جهت مقابله با کرونا در محلات فعال شدن مجدد درمانگاه‌های مساجد است، چراکه مساجد نقش پررنگی در هماهنگی اقدامات محله دارند.

فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلانشهر تهران همچنین از برگزاری جلسه‌ای در آینده با ائمه جماعت مساجد با هدف برنامه ریزی جهت مقابله با کرونا در این مکان‌ها خبر داد.

وی همچنین تصریح کرد:در موضوع مدیریت مقابله با بیماری کرونا بحث چگونگی استفاده از نیرو‌های مردمی با محوریت مسجد و محله پیگیری خواهد شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°