آغاز نهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:08 - چهارشنبه 05 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۵۳۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۳
نهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت با نام مقدس یا صادق آل محمد (ع) در منطقه عمومی اصفهان آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

مرحله اصلی و عملیاتی نهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت صبح امروز با نام مقدس یا صادق آل محمد (ع) در منطقه عمومی اصفهان با شرکت هفت پایگاه نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و با محوریت پایگاه هوایی شهید بابایی آغاز شد.

امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی جانشین نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت:بعد از گسترش انواع هواپیما‌های شکاری و بمب افکن، ترابری سنگین و نیمه سنگین، سوخت رسان، شکاری رهگیر و شناسایی، گشت هوایی و هواپیما‌های بدون سرنشین از پایگاه‌های نیروی هوایی ارتش به پایگاه شهید بابایی اصفهان، روش‌های مقابله با تهاجم دشمن فرضی با استفاده از تاکتیک‌های نوین در این دو روز تمرین می‌شود.

شرکت هفت پایگاه نیروی هوایی ارتش در رزمایش

وی افزود: علاوه بر پایگاه شهید بابایی، پایگاه‌های شهید لشکری تهران، شهید نوژه همدان، شهید دوران شیراز، شهید یاسینی بوشهر، شهید عبدالکریمی بندرعباس، وحدتی دزفول و شهید فکوری تبریز به صورت مستقیم در این رزمایش شرکت دارند.

جانشین نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود : در این رزمایش هواپیما‌های بمب افکن سنگین راهبردی سوخو ۲۴ و اف ۴، اف ۵، اف ۷، میگ ۲۹، اف ۱۴، صاعقه، هواپیما‌های سوخت رسان بوئینگ ۷۰۷ و ۷۴۷ که کارکنان فنی متعهد و متخصص نیروی هوایی ارتش باز آماده و تغییراتی در برخی سامانه‌های آن‌ها اعمال کرده اند به همراه انواع هواپیما‌های بدون سرنشین مجهز به موشک‌های نقطه زن و بمب‌های هوشمند برد بلند که از روز‌ها قبل به پایگاه شهید بابایی گسترش پیدا کرده‌اند حضور دارند.

علاوه بر پایگاه شهید بابایی، پایگاه‌های شهید لشکری تهران، شهید نوژه همدان، شهید دوران شیراز، شهید یاسینی بوشهر، شهید عبدالکریمی بندرعباس، وحدتی دزفول و شهید فکوری تبریز به صورت مستقیم در این رزمایش شرکت دارند.

امیر سرتیپ خلبان واحدی افزود: انجام تیراندازی‌های هوا به هوا، تیراندازی علیه اهداف هوایی با سرعت و در ارتفاعات مختلف، تیراندازی و بمباران هوا به زمین در شرایط مختلف و با استفاده از بمب‌های هوشمند بومی و ارتقا یافته سنگین و نیمه سنگین و استفاده از انواع موشک‌های لیزری، تلویزیونی، حرارتی، راداری و انواع راکت‌ها و بمب‌های تولید شده به دست متخصصان داخل کشور، یکی از بخش‌های مهم این مرحله از رزمایش است.

وی افزود : پیش از آغاز مرحله عملیاتی نهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش، هواپیما‌های شناسایی و عکسبرداری آر اف ۴ و پهپاد‌های کمان ۱۲ با جمع‌آوری اطلاعات سیگنالی و شنود الکترونیکی به رصد، شناسایی و عکس برداری از اهداف از پیش تعیین شده پرداخته اند.

اهداف تخصصی برگزاری رزمایش

جانشین نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ما به دنبال امنیت پایدار در منطقه هستیم طرح ریزی و هدایت تمرکزی به منظور اجرای انواع عملیات هوایی، افزایش شعاع عملیات با انجام سوخت گیری هوایی در داخل و خارج از مرز، استفاده از هواپیما‌های گشت هوایی با هدف کسب برتری هوایی، به کارگیری روش‌های دستیابی به اهداف زمینی و هوایی در مناطق ناشناخته، کسب و ارتقای مهارت‌های لازم جهت آماده سازی به موقع پرنده‌های شرکت کننده توسط کارکنان فنی، تمرین پرواز ناوبری ارتفاع پست بدون کمک از سیستم‌های ناوبری هواپیما و استفاده از اصول پدافند غیر عامل را از اهداف تخصصی این رزمایش برشمرد.

امیر سرتیپ خلبان واحدی گفت: بمباران با استفاده از مهمات نقطه زن و هوشمند، تمرین رزم هوایی و انهدام اهداف هوایی، انجام عملیات بمباران تاکتیکی منظم و متنوع هوایی، حمله هواپیما‌های جنگنده به اهداف زمینی، شناسایی هوایی و شنود الکترونیکی، استفاده از پهپاد‌ها برای بمباران اهداف، شناسایی و عکسبرداری، عملیات ترابری هوایی در ابعاد تاکتیکی و ارتقای سطح آمادگی رزمی با انجام پرواز‌های برد بلند به منظور دسترسی به مناطق حساس و حیاتی در عمق خاک دشمن از دیگر اهداف این رزمایش است.

نقاط قوت رزمایش فداییان حریم ولایت

وی افزود : بهره گیری از کارکنان جوان به همراه پیشکسوتان به منظور انتقال تجربیات، نوآوری در اقدامات، افزایش حجم قدرت آتش و دقت در اصابت اهداف متحرک و ثابت زمینی و هوایی، استفاده از مهمات نقطه زن و دور ایستا با قدرت تخریب بسیار بالا توسط هواپیما‌ها و پهپاد‌ها دیگر نقاط قوت این رزمایش است که بخشی از توان رزمی نیروی هوایی ارتش را به معرض نمایش می‌گذارد.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۰°