خوی استکباری آمریکا تغییر نمی‌کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۸۰۳۵۴۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۴
رئیس قوه قضاییه گفت: خوی استکباری آمریکا دموکرات و جمهوری خواه نمی‌شناسد و با روی کار آمدن هر کدام، این خوی استکباری تغییری نمی‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جلسه امروز شورای عالی قوه قضائیه افزود: گره زدن و شرطی کردن اقتصاد و سیاست، به اینکه چه کسی می‌خواهد درآمریکا رئیس جمهور شود، کار غلطی است.

وی گفت: این حقیقتی است که بار‌ها رهبر معظم انقلاب آن را فرموده اندو نکته مهمی است که باید همه مسئولان به آن توجه کنند.

رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: ما باید به دستان توانای ملت خود اتکا کنیم و این نشانی غلطی است که جریان تحریف می‌دهد.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی تاکید کرد: همه باید مراقب این آدرس غلط باشیم و بدانیم که اقتصاد، سیاست، تصمیم سازی‌ها و تصمیم گیری‌ها باید بر مبنای داشته‌های خودمان باشد.

وی گفت: امروز عده‌ای می‌خواهند جریان امریکایی را بزک و تحریف کنند و می‌گویند که اگر فلانی رئیس جمهور امریکا شود، اتفاق دیگری می‌افتد؛ اما این گونه نیست و خوی استکباری امریکا دموکرات و جمهوریخواه نمی‌شناسد.

رئیس قوه قضاییه با گرامیداشت سیزدهم آبان روز ملی مبارزه با استکبار گفت: روز مبارزه با استکبار، نماد و نمودی است که باید براساس آن هم استکبار و روش‌های آن را بشناسیم و هم به همه نسل‌های بعدی بشناسانیم تا از این طریق راه‌های نفوذ استکبار شناسایی و جلوی آن گرفته شود.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی سیزدهم آبان سال ۴۳، سیزده آبان ۵۷ و نیز سیزده آبان سال ۵۸ و وقایع آن‌ها را یادآور شد و گفت: این‌ها همه جلوه بی اعتمادی به امریکاست و اینکه امریکا همواره به دنبال گسترش جریان استکباری خود در کشور ما بوده و هست.
 
مدنیت بشریت امروز در پرتو مدنیت نبی اعظم (ص) است

رئیس قوه قضاییه گفت: اگر امروز برای بشریت مدنیتی وجود دارد این مدنیت در پرتو مدنیت نبی اعظم (ص) است.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: وقتی به تاریخ نگاهی بیندازیم می‌بینیم که ریشه تاریخی مدنیت امروز مغرب زمین آموخته‌های اسلام و نبی مکرم اسلام (ص) است.

وی گفت: امروز شاهد آن هستیم که توجه به معنویت به ویژه به اسلام و فرهنگ اهل بیت علیهم السلام در دنیا رشدی فزاینده دارد و این توجه را به ویژه در جوانان مغرب زمین می‌بینیم.

رئیس دستگاه قضا افزود: این حقیقت علت ترس و جریان اسلام گریزی است که در غرب به راه می‌اندازند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی اضافه کرد: آنها، چون می‌دانند آنچه به عنوان تمدن غرب در باره آن تبلیغ گسترده کرده اند رو به افول است، بنابراین به دنبال ایجاد ترس از اسلام هستند.

وی گفت: آن‌ها خودشان جریان تکفیری را ایجاد و مسلح کرده اند و به جان مردم منطقه انداخته اند آنگاه وقتی در فرانسه یکی از همین‌ها وارد کلیسا می‌شود و یک پیرزن را می‌کشد می‌خواهند این اتفاق را به اسلام نسبت بدهند، اما راه انداختن این قضیه و اصل بلوا هم کار خودشان است وگرنه آن کسی که یک پیرزن را می‌کشد هیچ نسبتی با اسلام ندارد.

رئیس قوه قضائیه حمایت رئیس جمهور فرانسه از اهانت کنندگان به ساحت مقدس پیامبر مکرم اسلام (ص) را یادآور شد و گفت: کسی که در جایگاه رئیس جمهور فرانسه از این حرکت زشت و مورد نفرت اهل خرد دنیا طرفداری می‌کند، کاری بسیار ناپسند مرتکب شده است.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی افزود: موضع گیری‌ها و ابراز انزجاری که امروز در مقابل این کار زشت می‌بینیم فقط بخشی از آن احساسی است که در دنیای اسلام وجود دارد و اگر اجازه دهند موج نفرت و انزجار اهل خرد بسیار فراتر از این است.
 
حکمرانی همراه با عدالت، درس پیامبر اعظم (ص)

رئیس قوه قضاییه گفت: آنچه از حکمرانی پیامبر اسلام (ص) می‌آموزیم این است که حکمرانی باید همراه با عدالت باشد.

حجت الاسلام رئیسی افزود: امروز ما جامعه را به قانونمداری دعوت می‌کنیم، اما باید توجه داشته باشیم که اخلاق مداری می‌تواند تضمین اجرای قانون هم باشد.

وی گفت: امروز باید رویکرد اخلاق مدارانه به پیروی از نبی مکرم اسلام (ص) در جامعه حاکم باشد.

رئیس قوه قضائیه افزود:​براساس آموزه‌های ما از پیامبر بزرگ اسلام در اجرای قانون هم، اقتدار باید با عدالت همراه باشد در غیراین صورت این اقتدار ممکن است با هوای‌های نفسانی همراه شود.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با تبریک سالروز میلاد پیامبر بزرگ اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: پیام این تقارن این است که کسانی که آموزه‌های دینی را از پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) می‌آموزند باید تبیین این دین را در مکتب جعفری بیاموزند.

وی افزود: فلسفه بعثت نبی مکرم اسلام (ص) احیای کرامت‌های انسانی و اخلاقی است و تبیین این آموزه‌ها در مکتب امام جعفر صادق (ع) ممکن است.

رئیس دستگاه قضا گفت: آموخته‌های امام جعفر صادق (ع) درباره سبک زندگی انسان، بسیاری از باید‌ها و نباید‌ها و اخلاقیات را در جامعه تضمین می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی اضافه کرد: آنچه در زمینه قضاوت بر زبان امام صادق (ع) آمده و برای ما به جا مانده است بیشترین میزان است و در هیچ جای دیگر در این باره به این اندازه راهکار و سخن نداریم.

وی افزود: سخنان حضرت امام جعفر (ع) در باره قضاوت گنجی پربهاست که باید به آن توجه شود و ما می‌توانیم گره‌های قضایی خود را با تکیه بر سخنان ارزشمند ایشان بگشاییم.
 
چطور افراد فاقد صلاحیت و کارتن خواب مورد تایید دستگاه‌های دولتی قرار گرفته اند؟

رئیس قوه قضاییه گفت: دادستان تهران ضمن رسیدگی به تخلفات صادرکنندگان، به این هم رسیدگی کند چطور افراد فاقد صلاحیت و کارتن خواب مورد تایید دستگاه‌های دولتی قرار گرفته اند؟

حجت الاسلام رئیسی افزود: گره زدن بازار و اقتصاد کشور به اینکه در آن سوی عالم چه کسی رییس جمهور می‌شود، غلط است.

وی گفت: جریان تحریف دنبال نشانی‌های غلط دادن است و دانشکده‌های امریکایی و غربی این آدرس غلط‌ها را تدریس می‌کنند.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °