پرهیز از تفرقه، سیاست اصلی تحقق وحدت اسلامی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:35 - سه‌شنبه 11 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۵۴۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸
دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: پرهیز از تفرقه و همراهی با پیامبر (ص)؛ سیاست‌های اصلی برای تحقق وحدت اسلامی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت‌الاسلام والمسلمین حمید شهریاری، در نشست تصویری (وبینار) منطقه‌ای افغانستان که با «موضوع فرصت‌های پیشرو جهان اسلام برای وحدت اسلامی در شرایط بیماری جهان گیر» برگزار شد، با بیان اینکه برای رسیدن به وحدت اسلامی پنج محور اصلی را در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی دنبال کرده‌ایم، اظهار کرد: پرهیز از جنگ و تفرقه نخستین محوری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: همانطور که قرآن تاکید دارد همراهی با پیامبر اسلام (ص) با مبارزه با کفار و داشتن رحمت نسبت به مسلمانان محقق می‌شود و رسیدن به وحدت اسلامی نیز با همراهی با پیامبر شدنی خواهد بود.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی مقابله با دشمنان مشترک جهان اسلام را مورد تأکید قرار داد و گفت: اکنون بخش کوچکی از بشریت ثروت‌‍‌های بزرگی از جهان را به خود اختصاص داده‌اند که روز به روز در حال افزایش ثروت‌های خود هستند و این ثروتمندان اجازه نمی‌دهند جهان اسلام که حامی مستضعفان است اهداف خود را تحقق بخشد.

وی درگیری‌های فعلی منطقه را نتیجه تلاش دشمنان برای تصاحب ثروت‌های کشور‌های منطقه به ویژه حاشیه خلیج فارس دانست و گفت: مستکبران همچنان همانند گذشته به دنبال غارت دارایی‌های مسلمانان هستند و در این مسیر نیز از هیچ جنایتی دست نمی‌کشند و همانطور که تاکنون خون‌های بسیاری را جاری کرده‌اند همچنان حاضرند خون هزاران هزار نفر دیگر را هم جاری کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شهریاری ادامه داد: ما باید مرز خود را با دشمنان اسلام مشخص کرده و با آن‌ها به مقابله بپردازیم نه اینکه نسبت به آن‌ها رویکرد‌های رحمتی داشته باشیم همانطور صلح و دوستی با دشمنان رسول خدا توسط قرآن کریم نهی شده است.

وی ترویج روحیه مقاومت را از دیگر ویژگی‌های مردم همراه با رسول الله (ص) دانست و تصریح کرد: دشمن با ابزار‌های نرم به دنبال ضربه زدن به اسلام است و در این مسیر اسلام هراسی را نیز دنبال می‌کند به همین منظور کاریکاتوری را طراحی و فردی که در ظاهر مسلمان است را قاتل یک شخص فرانسوی معرفی می‌کند تا چهره اسلام را مخدوش کند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی کمک به مستضعفان جهان را از دیگر نمونه‌های پیروی از پیامبر اسلام (ص) دانست و گفت: اگر مستضعفان جهان در کنار یکدیگر قرار گیرند هیچ قدرت مادی نمی‌تواند با آن‌ها مقابله کند.

وی با تأکید براینکه اهل بیت (ع) پیامبر مورد وفاق همه امت‌ها هستند، تصریح کرد: محبت نسبت به آن‌ها موجب نزدیکی مسلمانان به یکدیگر می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۲°