انهدام اهداف حیاتی دشمن فرضی با هواپیما‌های بومی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:35 - يکشنبه 09 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۵۵۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۴
در اولین روز از رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت، هواپیما‌های شکاری بمب افکن اف ۵ و صاعقه اهداف مهم و حیاتی دشمن را منهدم کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سخنگوی نهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت گفت: در اولین روز از آغاز مرحله عملیاتی رزمایش فداییان حریم ولایت، هواپیما‌های اف ۵ و بومی صاعقه با راکت‌های بومی و ساخت داخل اهداف مهم و حیاتی دشمن فرضی را با موفقیت منهدم کردند.

امیر سر تیپ دوم خلبان فرهاد گودرزی افزود: در این رزمایش جنگنده‌های اف ۱۴، عملیات سوختگیری هوایی را از تانکر سوخت رسان بویینگ ۷۰۷، برای اجرای پوشش هوایی در ارتفاع پست با موفقیت انجام دادند.

سخنگوی نهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت گفت: در بخش دیگری از این رزمایش عملیات جنگ الکترونیک و آزمایش انواع سامانه‌های پیشرفت ارتباطی نیروی هوایی ارتش با استفاده از بستر‌های امن شبکه‌های بی سیم و با سیم، انواع سامانه‌های تسهیلات پروازی و انواع سامانه‌های تاکتیکی ماموریت‌های ابلاغ شده در جنگ الکترونیک را نیز با موفقیت اجرا کردند.

وی با تاکید بر این که هواپیما‌های شرکت کننده در این رزمایش را کارکنان فنی و متعهد نیروی هوایی ارتش و با استفاده از تخصص، آماده اجرای عملیات کرده اند گفت: قبل از شروع مرحله عملیاتی رزمایش، هواپیما‌های شناسایی آر اف ۴ با استفاده از دوربین‌های پیشرفته سمات که برای نخستین بار تولید شده است همراه پرنده‌های بدون سرنشین کمان ۱۲ با پرواز بر روی مواضع دشمن فرضی به جمع اوری اطلاعات سیگنالی و شنود الکترونیکی و رصد، شناسایی و عکسبرداری از اهداف پیش تعیین شده پرداختند.

امیر گودرزی شعار نهمین رزمایش اقتدار هوایی حریم ولایت را آسمان امن در سایه اقتدار نیروی هوایی الهی عنوان کرد و گفت: نیروی هوایی ارتش در کنار دیگر قوای مسلح کشور تحت فرماندهی، ولی امر مسلمین و فرماندهی معظم کل قوا، وظیفه تامین امنیت پهنهه هوایی کشور را بر عهده دارند.

وی افزود: این رزمایش پیام امنیت، ثبات، دوستی و صلح پایدار برای کشور‌های منطقه، پیام دلگرمی و اطمینان خاطر برای هموطنان و پیام آمادگی برای دفاع و پاسخ کوبنده در صورت اشتباه و خطای محاسباتی برای دشمنان است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۷°