طرح انتقال آب خلیج فارس به سیرجان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:48 - يکشنبه 05 بهمن 1399
کد خبر : ۸۰۳۵۸۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۱
۱۵ آبان به بهره برداری می‌ر سد
رئیس ایمیدرو گفت: قطعه نخست طرح بزرگ انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران، پنجشنبه ۱۵ آبان افتتاح می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایمیدرو، خداداد غریب پور با بیان اینکه قرار است قطعه نخست طرح به طول ۳۰۵ کیلومتر به مناسبت میلاد حضرت محمد (ص)، از خلیج فارس به سیرجان، افتتاح شود افزود: جمع هزینه در مرحله شیرین سازی و خط انتقال تا سیرجان، ۱۶۳۰۰ میلیارد تومان (ریالی و ارزی) است.

وی ادامه داد: هدف عمده طرح، شیرین سازی و انتقال آب نمک زدایی شده، توسط سه خط انتقال از خلیج فارس به صنایع استان‌های هرمزگان، کرمان و یزد، تامین بخشی از نیاز‌ها و مصارف آب مجتمع‌های تولیدی در حال بهره‌برداری و طرح‌های توسعه مجتمع‌های معدنی و صنعتی، گل گهر، مس سرچشمه و چادرملو است.

 غریب پور گفت: مسیر خط انتقال از غرب بندر عباس شروع و بعد از تامین آب مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر به طرف مجتمع مس سرچشمه ادامه یافته و در نهایت به صنایع فولادی و معدنی استان یزد منتهی می‌شود.

راهبری ایمیدرو و سهامداری شرکت‌های بزرگ

وی افزود: راهبری این طرح با ایمیدرو است و شرکت‌های گل گهر، ملی مس و چادرملو سهامداران این طرح بزرگ هستند.

غریب پور گفت: قطعه نخست انتقال آب از تاسیسات آب شیرین کن گل گهر به طول ۳۰۵ کیلومتر خواهد بود ضمن اینکه قطعه دوم انتقال از گل گهر به مس سرچشمه به طول ۱۵۰ کیلومتر و همچنین قطعه سوم انتقال از مس سرچشمه تا صنایع فولادی اردکان ۳۶۰ کیلومتر و تا انشعاب صنایع معدنی چادرملو ۱۵۰ کیلومتر خواهد بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۵°