نباید جامعه را مقابل پدیده‌های بیرونی کشور شرطی کنیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:53 - شنبه 15 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۵۸۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۴
وزیر کشور:
وزیر کشور گفت: همه مشکلاتی مثل محدودیت‌ها و تحریم را می‌دانیم، اما باید در زمینه رسانه‌ای و مدیریتی تلاش کنیم و باری را از دوش دولت برداریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی روز دوشنبه در نشست کمیته ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با اشاره به شرایط اقتصادی کشور اظهار داشت: بخشی از شرایط و مشکلات برای مردم ملموس است، اما آنچه شرایط را از این سخت‌تر می‌کند فشار رسانه‌ها به ویژه رسانه‌های خارجی است.

وزیر کشور با بیان اینکه مردم با دولت به خوبی همراهی کردند و ما هم باید به آن‌ها کمک کنیم، اظهار داشت: قیمت برنج خارجی از ۵ تا ۶ هزار تومان به ۲۴ هزار تومان رسیده است. با این افزایش قیمت متاسفانه بخشی از مردم از مدار خرید خارج می‌شوند. همه مشکلاتی مثل محدودیت‌ها و تحریم را می‌دانیم، اما باید در زمینه رسانه‌ای و مدیریتی تلاش کنیم و باری را از دوش دولت برداریم.

رحمانی فضلی با تاکید مدیریت افکار عمومی در مقابل رسانه‌های خارجی، گفت: نباید جامعه را در مقابل پدیده‌های بیرونی کشور شرطی کنیم که متاسفانه این اتفاق الان افتاده است.

وی با بیان اینکه بانک مرکزی باید در حوزه ارز باید اقدامات لازم و فشرده انجام دهد، گفت: در حوزه کالا‌ها شاید افزایش قیمت داشته باشیم، اما مشکل کمبود نداریم و با برای کنترل قیمت تلاش ما برای مردم باید ملموس باشد.

رئیس کمیته ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور بخشی از مشکلات ایجاد شده را رسانه‌ای عنوان کرد و گفت:بخشی از مشکلات بازار بورس رسانه‌ای است هر چند اقدام اطلاع رسانی بورس خوب بوده که دیر انجام شده، اما به هرحال خوب است. رسانه‌ها نباید مردم را دچار تشویش ذهنی کنند.

وی افزود: انتظار ما از وزارت ارشاد این است که رسانه‌ها را کنترل کنند. کماکان رسانه‌های خارجی باید رصد شوند و مقابله و اقدامات ایجابی که لازم است انجام شود. نباید اتفاقات انتخاباتی آن طرف آب محور دو قطبی سازی واختلاف شود. سیاست کلی ما این است که نباید این موضوع باعث اختلافات داخلی شود.

وی با تاکید بر اعمال مدیریت لازم بر بازار سرمایه در این مدت کوتاه، سیاست دولت را عدم افزایش قیمت عنوان و اعلام کرد: نباید هیچ نوع افزایش قیمتی در زمینه کالا‌ها داشته باشیم. بازار باید دارای اثر تعادلی باشد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۸°