بانک مرکزی، پیگیر کنترل تورم و شفافیت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 10 مرداد 1400
کد خبر : ۸۰۳۶۱۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۶
رئیس کل بانک مرکزی گفت: بانک مرکزی، پیگیر سیاست‌ها و اهداف مهم کنترل تورم، تقویت ارزش پول ملی و کمک به رشد تولید خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از ایرنا «عبدالناصر همتی» امروز (سه شنبه) با انتشار مطلبی در اینستاگرام در دومین سالگرد تحریم‌های آمریکا علیه ایران افزود: ۱۳ آبان ماه دو سال پیش، دولت آمریکا تحریم‌های جامع را با هدف فروپاشی اقتصادی ایران علیه کشورمان به اجرا درآورد.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: به طوری که فعالیت‌های بندرگاهی، کشتیرانی و صنایع کشتی سازی ایران از جمله خطوط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، مبادلات نفتی و هرگونه خرید مواد پتروشیمی از ایران، شرکت ملی نفت ایران و هرگونه مبادله بین موسسات مالی بین المللی با بانک مرکزی ایران یا موسسات مالی ایران تحریم شد.

همتی ادامه داد: در دومین سالگرد اجرای تحریم‌های سنگین آمریکا و علی‌رغم فشار سخت معیشتی به دهک‌های پایین‌تر درآمدی جامعه که بخشی از آن هم بی‌تردید ناشی از مشکلات و ناهماهنگی داخلی بود، ملت بزرگ ایران با سربلندی ایستادگی کرد و امروز نظاره گر جدال دو جناح داخلی امریکا علیه یکدیگر هستیم.

وی خاطر نشان کرد: بانک مرکزی هم روز‌های سختی را پشت سرگذراند، اما با تخصیص و تامین به موقع ارز مورد نیاز کالا‌های اساسی و ضروری کشور، اجازه ندارد که کمبود جدی در نیاز‌های اساسی مردم ایجاد شود.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: انصاف نیست برخی ناهماهنگی‌های موجود بین برخی دستگاه‌ها و نیز تلاش‌هایی که برای دور زدن نظارت بانک مرکزی برگردش ریال و ارز انجام می‌گیرد، به دلیل صبوری و رعایت مصالح کشور توسط بانک مرکزی به طور غیر واقع، تحت عناوینی نظیر جلوگیری از روان شدن تجارت و عامل دپوی کالا به حساب بانک مرکزی گذاشته شود.

همتی افزود: فارغ از توقعات و فشار‌های بی‌موردی که برخی زیاده خواهان دارند و تلاش کسانی که به طور مدام با هدف عدم شفافیت، دنبال دور زدن سیاست‌های ارزی و ریالی هستند، بانک مرکزی ضمن تاکید بر برنامه‌های اصولی خود، پیگیر سیاست‌ها و اهداف مهم کنترل تورم، تقویت ارزش پول ملی و کمک به رشد تولید خواهد بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °