ابلاغ دستورالعمل اجرایی«تسهیلات جدید کرونا»
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:11 - دوشنبه 10 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۶۸۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از ابلاغ دستورالعمل اجرایی مصوبه «تسهیلات جدید کرونا» توسط معاون اقتصادی رئیس جمهور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
تیموری از ابلاغ دستورالعمل اجرایی «پرداخت تسهیلات به فعالیت‌ها و واحد‌های کسب و کار‌های بیشتر آسیب‌دیده از ویروس کرونا حوزه گردشگری بر اساس شیوه بنگاه محوری» توسط، معاون اقتصادی رئیس  جمهور، دیروز چهارشنبه ۱۴ آبان، به وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و رئیس کل بانک مرکزی خبر داده است.

معاون گردشگری وزارت میراث درباره تاخیر یک ماهه در ابلاغ دستورالعمل اجرایی این مصوبه گفت: روی اعداد و ارقام این تسهیلات تا ابتدای هفته، اختلاف نظر وجود داشت که پس از چانه زنی‌های بسیار، موافقت و دستور اجرای مفاد آن به وزارت کار و بانک مرکزی صادر شد.

در این دستورالعمل، مرجع بررسی و تائید درخواست‌ها و اطلاعات تخصصی متقاضیان، وزارت گردشگری تعیین شده است و وزارت کار با همکاری وزارت گردشگری به طراحی فرآیند تعریف شده در این دستورالعمل، در بستر سامانه اقدام می‌کند.
 
ماده ۴ این دستورالعمل تصریح می‌کند اشخاصی که قبل از ابلاغ این دستورالعمل (به استناد دستورالعمل قبلی) از تسهیلات مربوط به مشاغل و رسته‌های آسیب دیده از کرونا استفاده کرده‌اند، چنانچه دوباره درخواست دریافت تسهیلات داشته باشند، پرداخت ما به التفاوت مبلغ درخواستی در قالب تسهیلات مطابق این دستورالعمل امکانپذیر خواهد بود.

در ماده ۵ نیز آمده است: به منظور حمایت از فعالان حوزه گردشگری، بازپرداخت تسهیلات بانکی موضوع این دستورالعمل تا اردیبهشت سال ۱۴۰۰ مشمول دوره تنفس خواهد بود.
 
محل تأمین منابع مالی مورد نیاز این دستورالعمل، منابع مصوب ستاد ملی مدیریت کرونا برای اعطای تسهیلات به کسب و کار‌های آسیب دیده از کروناست.

مهلت ثبت نام برای دریافت تسهیلات جدید تا پایان آذر تعیین شده  و معاون گردشگری از صاحبان کسب و کار و سرمایه در این حوزه درخواست کرده تا آذر از مراجعه به بانک‌ها خودداری کنند، زیرا لازم است ابتدا اطلاعات واحد‌ها توسط ادارات کل استانی در اختیار معاونت گردشگری قرار گیرد و سپس در سامانه کارا بارگذاری شود و در مرحله بعد ثبت نام افراد انجام پذیرد.

وی گفت: نیاز است برای تسریع در پرداخت تسهیلات کرونا فعالان گردشگری چنان‌چه در قالب راهنمایان گردشگری و یا دفاتر خدمات مسافرتی جای می‌گیرند در سامانه دفاتر به نشانی ta.mcth.ir اطلاعات خود را بارگذاری کنند و در صورتی که در گروه سایر واحد‌ها قرار دارند با ورود به سامانه تاسیسات گردشگری موسوم به «جانا» به نشانی myst.mcth.ir اطلاعات مربوط را ثبت کنند.

مبلغ این تسهیلات از ۱۶ تا ۹۰۰ میلیون تومان با نرخ سود ۱۲ درصد است که برای راهنمایان گردشگری ۲۰ میلیون تومان، دفاتر خدمات مسافرتی بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان، شرکت‌های حمل و نقل گردشگری ۸۰ میلیون تومان، موسسات آموزش گردشگری ۶۰ میلیون تومان، شرکت‌های عامل تطبیق ۵۰ میلیون تومان، ارزیابان و عوامل تطبیق ۱۶ میلیون تومان، اقامتگاه‌های بوم گردی و سنتی براساس تعداد اتاق، مساحت و درجه واحد بین ۸۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان، هتل‌ها برحسب ستاره و تعداد اتاق از ۲۰۰ تا ۹۰۰ میلیون و هتل آپارتمان‌ها، متل‌ها و مهمانپذیر‌ها به تفکیک درجه و تعداد اتاق از ۲۰۰ تا ۳۵۰ میلیون تومان تعیین شده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۱°