افراد برتر تیم‌های ملی کشتی معرفی شدند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:18 - پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۸۰۳۷۳۶
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۵
در پایان رقابت‌های انتخابی
رقابت‌های انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی با معرفی نفرات برتر و مدعیان پوشیدن دوبنده تیم ملی به پایان رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رقابت‌های انتخابی درون اردویی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی برای حضور در مسابقات جهانی صربستان دیروز (پنجشنبه) در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران، با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و بدون حضور تماشاگران برگزار شد و با معرفی نفرات برتر به پایان رسید.

پویا دادمرز با شکست عباس‌پور نفر نخست وزن ۵۵ کیلوگرم کشتی فرنگی شد.

میثم دلخانی با پیروزی مقابل رضا مردی بعنوان فرد نخست وزن ۶۳ کیلوگرم کشتی فرنگی شناخته شد.

حسین اسدی با پیروزی مقابل محمدجواد رضایی فرد نخست وزن ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی شد.

محمد ناقوسی پس از غلبه بر جمال اسماعیلی بعنوان فرد نخست وزن ۸۲ کیلوگرم کشتی فرنگی شناخته شد.

رضا اطری با دو پیروزی در وزن ۵۷ کیلوگرم آزاد بعنوان نفر اول این وزن شناخته شد.

علیرضا نجاتی با برتری مقابل پویا ناصرپور نفر برتر وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی فرنگی شد.

مجید داستان با پیروزی مقابل بهنام احسان پور نفر برتر وزن ۶۱ کیلوگرم کشتی آزاد شد.

حسین نوری با شکست رامین طاهری نفر برتر وزن ۸۷ کیلوگرم کشتی فرنگی شد.

حسن یزدانی با شکست احمد بذری نفر نخست وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد شد.

محمدهادی ساروی با شکست مهدی بالی در وزن ٩٨ کیلوگرم کشتی فرنگی نفر برتر این وزن شد.

یونس امامی مقابل امیرحسین حسینی به برتری دست یافت و فرد نخست وزن ٧٠ کیلوگرم کشتی آزاد شد.

در وزن ٧٢ کیلوگرم کشتی فرنگی امین کاویانی نژاد با پیروزی مقابل علی ارسلان بعنوان فرد نخست شناخته شد.

در وزن ٩٢ کیلوگرم کشتی آزاد کامران قاسم پور با سه پیروزی بعنوان فرد نخست شناخته شد.

محمدعلی گرایی در وزن ٧٧ کیلوگرم کشتی فرنگی از سد پژمان پشتام گذشت و بعنوان نفر اول این وزن شناخته شد.

در وزن ١٣٠ کیلوگرم کشتی فرنگی امیر قاسمی منجزی با گذر از علی اکبر یوسفی بعنوان فرد نخست شناخته شد.

علی شعبانی با دو پیروزی مقابل محمدحسین محمدیان در وزن ٩٧ کیلوگرم کشتی آزاد نفر نخست این وزن شد.

در وزن ١٢۵ کیلوگرم کشتی آزاد امین طاهری با دو پیروزی مقابل امیرحسین زارع بعنوان فرد نخست معرفی شد.

در مهم‌ترین اتفاقات مسابقات نوبت عصر در وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد پرویز هادی، نفر سوم جهان مغلوب امیرحسین زارع شد تا با قبول دومین شکست از گردونه مسابقات کنار برود. در همین وزن یدالله محبی، ملی‌پوش ایران در مسابقات جهانی قزاقستان که در نوبت صبح مغلوب زارع شده بود در دیدار مقابل طاهری حاضر نشد تا وی نیز از گردونه رقابت‌ها حذف شود.

رامین طاهری، ملی‌پوش وزن ۸۷ کیلوگرم کشتی فرنگی ایران در مسابقات جهانی قزاقستان مقابل حسین نوری، دارنده مدال برنز جهان تن به شکست داد. بهنام احسان‌پور، دارنده مدال برنز کشتی آزاد جهان در وزن ۶۱ کیلوگرم نیز مغلوب مجید داستان شد. در وزن ۹۷ کیلوکرم کشتی آزاد هم مجتبی گُلیج، قهرمان امید‌ها و جوانان جهان که صبح امروز مغلوب شعبانی شده بود در نوبت عصر نیز مقابل محمدحسین محمدیان شکست خورد تا از گردونه رقابت‌ها حذف شود.

*نتایج مسابقات نوبت عصر به شرح زیر است:

کشتی آزاد:

۵۷ کیلوگرم: رحمان عموزاد، برنده - نادر حاج آقانیا (حاضر نشد)
۵۷ کیلوگرم: رضا اطری، برنده ۲ - علیرضا سرلک ۱،
۶۱ کیلوگرم: مجید داستان، برنده ۲ - بهنام احسان پور ۱،
۸۶ کیلوگرم: حسن یزدانی، برنده ۱۱ - احمد بذری صفر
۹۲ کیلوگرم: ارشک محبی، برنده ۷ - محمدحسین میرباغبان ۶،
۹۲ کیلوگرم: کامران قاسم پور، برنده ۴ - حسین شهبازی صفر
۹۷ کیلوگرم: محمدحسین محمدیان، برنده ۲ - مجتبی گلیج ۱،
۹۷ کیلوگرم: علی شعبانی، برنده ۶ - دانیال شریعتی نیا ۲،
۱۲۵ کیلوگرم: امین طاهری، برنده - یداله محبی (به دلیل مصدومیت حاضر نشد)
۱۲۵ کیلوگرم: امیرحسین زارع، برنده ۴ - پرویز هادی صفر
۹۲ کیلوگرم: کامران قاسم پور، برنده ۶ - حسین جلالی نژاد صفر
۷۰ کیلوگرم: یونس امامی، برنده ۵ - امیرحسین حسینی ٢،
۵۷ کیلوگرم: علیرضا سرلک، برنده ١٠ - رحمان عموزاد ٨،
۹۲ کیلوگرم: ارشک محبی ٢ - کامران قاسم‌پور، برنده ۶،
۹۲ کیلوگرم: حسین جلالی نژاد صفر - ارشک محبی، برنده ٣،
۹۷ کیلوگرم: محمدحسین محمدیان ۴ - علی شعبانی، برنده ٨،
۱۲۵ کیلوگرم: امیرحسین زارع صفر - امین طاهری، برنده ٢

کشتی فرنگی:

۶۰ کیلوگرم: علیرضا نجاتی، برنده ۹ - پویا ناصرپور ۵،
۷۲ کیلوگرم: امین کاویانی نژاد، برنده یک - علی ارسلان یک
۷۷ کیلوگرم: پژمان پشتام ٢ - محمدعلی گرایی، برنده ۴،
۸۷ کیلوگرم: حسین نوری، برنده ۲ - رامین طاهری ۱،
۹۸ کیلوگرم: محمدهادی ساروی، برنده ۵ - مهدی بالی ۱،
۱۳۰ کیلوگرم: علی‌اکبر یوسفی یک - امیر قاسمی منجزی، برنده، ٣

در مهم‌ترین اتفاقات مسابقات نوبت صبح در وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد پرویز هادی، نفر سوم جهان مغلوب امین طاهری شد. مهدی علیاری، دارنده مدال برنز جهان در وزن ۹۸ کیلوکرم کشتی فرنگی مقابل مهدی بالی تن به شکست داد. علی شعبانی در وزن ۹۷ کیلوکرم کشتی آزاد از سد مجتبی گُلیج، قهرمان امید‌ها و جوانان جهان گذشت و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد یدالله محبی، ملی‌پوش ایران در مسابقات جهانی قزاقستان را شکست داد.

*نتایج مسابقات نوبت صبح نیز به شرح زیر است:

کشتی آزاد:

۵۷ کیلوگرم: رضا اطری، برنده ۴ - رحمان عموزاد ۴،
۵۷ کیلوگرم: علیرضا سرلک، برنده ۵ - نادر حاج آقانیا ۳،
۷۰ کیلوگرم: امیرحسین حسینی، برنده ۵ - عرفان الهی ۱،
۹۲ کیلوگرم: ارشک محبی، برنده ۵ - حسین شهبازی ۲،
۹۲ کیلوگرم: حسین جلالی نژاد، برنده ۷ - محمدحسین میرباغبان ۴،
۹۷ کیلوگرم: علی شعبانی، برنده ۷ - مجتبی گلیج ۳،
۹۷ کیلوگرم: محمدحسین محمدیان، برنده ۵ - دانیال شریعتی نیا صفر
۱۲۵ کیلوگرم: امین طاهری، برنده ۹ - پرویز هادی ۴،
۱۲۵ کیلوگرم: امیرحسین زارع، برنده ۴ - یداله محبی یک

کشتی فرنگی:

۵۵ کیلوگرم: پویا دادمرز، برنده ۶ - سجاد عباس پور ۲،
۶۳ کیلوگرم: میثم دلخانی، برنده ۸ - رضا مردی صفر
۶۷ کیلوگرم: حسین اسدی، برنده ۳ - محمدجواد رضایی ۱،
۷۲ کیلوگرم: علی ارسلان، برنده ۹ - اشکان سعادتی فر صفر
۸۲ کیلوگرم: محمد ناقوسی، برنده ۳ - جمال اسماعیلی صفر
۹۸ کیلوگرم: مهدی بالی، برنده ۴ - مهدی علیاری یک



نتایج کامل رقابت‌های انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی در اوزان دهگانه به شرح زیر است:

کشتی آزاد:

۵۷ کیلوگرم: ۱- رضا اطری (مازندران) ۲- علیرضا سرلک (لرستان) ۳- رحمان عموزاد (مازندران) ۴- نادر حاج آقانیا (کرمان)

۶۱ کیلوگرم: ۱- مجید داستان ۲- بهنام احسان پور

۶۵ کیلوگرم: ۱- امیرمحمد یزدانی (مازندران) ۲- مرتضی قیاسی (لرستان) ۳- میثم نصیری (زنجان) ۴- امیرحسین مقصودی (تهران) ۵- شایان حمزه (مازندران) ۶- پیمان بیابانی (تهران)

۷۰ کیلوگرم: ۱- یونس امامی (تهران) ۲- امیرحسین حسینی (تهران) ۳- عرفان الهی (مازندران)

۷۴ کیلوگرم: ۱- مصطفی حسین خانی (تهران) ۲- جمال عبادی (خوزستان) ۳- مسعود کمروند (همدان) ۴- محمدصادق فیروزپور (مازندران) ۵- سعید داداش پور (مازندران)

۷۹ کیلوگرم: ۱- علی سوادکوهی (مازندران) ۲- حمید زرین پیکر (تهران) پیمان یاراحمدی (لرستان) ۴- بهمن تیموری (کرمانشاه)

۸۶ کیلوگرم: ۱- حسن یزدانی (مازندران) ۲- احمد بذری (مازندران)

۹۲ کیلوگرم: ۱- کامران قاسم پور (مازندران) ۲- ارشک محبی (کرمانشاه) ۳- حسین جلالی نژاد لرستان) ۴- محمدحسین میرباغبان (تهران) ۵- حسین شهبازی (تهران)

۹۷ کیلوگرم: ۱- علی شعبانی (مازندران) ۲- محمدحسین محمدیان (مازندران) ۳- مجتبی گلیج (مازندران) ۴- دانیال شریعتی نیا (همدان)

۱۲۵ کیلوگرم: ۱- امین طاهری (تهران) ۲- امیرحسین زارع (مازندران) ۳- پرویز هادی (آذربایجان شرقی) ۴- یداله محبی (کرمانشاه)

کشتی فرنگی:

۵۵ کیلوگرم: ۱- پویا دادمرز (خوزستان) ۲- سجاد عباس پور (مازندران)

۶۰ کیلوگرم:۱- علیرضا نجاتی (قم) ۲- پویا ناصرپور (خوزستان)

۶۳ کیلوگرم: ۱- میثم دلخانی (فارس) ۲- رضا مردی (قم)

۶۷ کیلوگرم: ۱- حسین اسدی (خوزستان) ۲- محودجواد رضایی (قم)

۷۲ کیلوگرم: ۱- امین کاویانی نژاد (خوزستان) ۲- علی ارسلان (مازندران) ۳- اشکان سعادتی فر (تهران)

۷۷ کیلوگرم: ۱- محمدعلی گرایی (فارس) ۲- پژمان پشتام (تهران)

۸۲ کیلوگرم: ۱- محمد ناقوسی (خوزستان) ۲- جمال اسماعیلی (تهران)

۸۷ کیلوگرم: ۱- حسین نوری (البرز) ۲- رامین طاهری (خوزستان)

۹۷ کیلوگرم: ۱- محمدهادی ساروی (مازندران) ۲- مهدی بالی (مازندران) ۳- مهدی علیاری (تهران)

۱۳۰ کیلوگرم: ۱- امیر قاسمی منجزی (خوزستان) ۲- علی اکبر یوسفی (مازندران)

رقابت‌های کشتی بزرگسالان قهرمانی جهان روز‌های ۲۲ تا ۳۰ آذرماه سال جاری در شهر بلگراد صربستان برگزار می‌شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۸°