انتقال آب به فلات مرکزی؛ صد در صد ایرانی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:14 - چهارشنبه 05 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۷۷۲
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۰
معاون آب و آبفای وزارت نیرو گفت: حضور بخش خصوصی و متخصصان ایرانی در کنار تجهیزات داخلی از خصوصیات ویژه طرح انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
قاسم تقی‌زاده خامسی در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر به بیان جزئیات طرح انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی پرداخت وگفت: بخش خصوصی در طرح انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی نقش اصلی را ایفا کرد.

معاون آب و آبفای وزارت نیرو افزود: در این طرح ۷ ایستگاه بزرگ پمپاژ که به دست متخصصان ایرانی ساخته شده، آب را منتقل می‌کنند.
او گفت: در فاز اول طرح انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی ۸۰۰ کیلومتر آب را به گل گهر در سیرجان می‌رسد و بعد از آن به مس سرچشمه و نهایت به چادر ملو انتقال می‌یابد.

تقی زاده خامسی گفت: در فاز اول روزانه ۲۰۰ هزار متر مکعب آب شیرین‌سازی می‌شود که سالانه ۷۰ میلیون تولید آب دارد.

او گفت: ۲۳۰۰ متر آب با ۷ ایستگاه پمپاژ بسیار بزرگ با پمپ‌ها ۵ مگاواتی که به دست متخصصان داخلی ساخته شده است باید پمپاژ شود.

معاون آب و آبفای وزارت نیرو: این طرح ۱۵۰ کیلومتر شبکه انتقال نیرو دارد که توسط ۱۰ پست برق، برق را منتقل می‌کند و آبگیری‌ها بزرگی شبیه سد در هرمزگان دارد.

او گفت: این طرح بیشتر برای مصارف صنعتی، روزانه ۴۰ هزار متر مکعب از نیاز آبی شهرستان بندر خمیر و روستا‌های اطراف تامین می‌شود.

تقی زاده خامسی گفت: در طرح انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی تمام مسائل زیست محیطی رعایت می‌شود.
معاون آب و آبفای وزارت نیرو افزود: در اجرای این طرح تمام مسائل زیست محیطی رعایت شده است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۰°