بایدن با ۲۶ هزار رای بیشتر پیشتاز انتخابات آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:21 - سه‌شنبه 11 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۷۹۱
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۸
اگر چه هنوز نتیجه نهایی شمارش آراء چند ایالت سرنوشت ساز مشخص نشده اما نتایج جدید شمارش آرا در پنسیلوانیا حاکیست: جو بایدن با حدود ۲۶ هزار رای بیشتر پیشتاز شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نامزد دموکرات‌ها ساعتی پیش در سخنرانی بار دیگر خود را در مسیر پیروزی دانست.

جو بایدن در ویلمینگتون گفت: اعداد و ارقام نشان می‌دهد نتیجه انتخابات مشخص است. بایدن افزود: برخی توقف شمارش آراء را خواستارند، اما اجازه نخواهیم داد.

تا کنون نود و هشت درصد آرا در ایالت پنسیلوانیا که بیست رای الکترال دارد، شمارش شده است. بایدن در ایالت‌های جورجیا و نوادا هم پیشتاز شده است.

البته در ایالت میشیگان مسوولان شمارش آرا اعلام کرده اند، یکی از نرم افزار‌ها مشکل داشته و شش هزار رای به نام ترامپ نوشته شده اما به اسم بایدن ثبت شده است.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد: ساموئل آلیتو، قاضی دادگاه عالی آمریکا به شورا‌های ایالتی در پنسیلوانیا دستور داد، آرایی را که پس از روز انتخابات دریافت کردند از آرای دیگر جدا کنند.

در این حال دونالد ترامپ بار دیگر با تکرار اتهام تقلب گفت: جو بایدن نباید به اشتباه مدعی پیروزی و کسب پست ریاست جمهوری شود.
 
ترامپ افزود: روند حقوقی برای بررسی نتایج بدست آمده تازه درحال شروع شدن است.
 
میت رامنی سناتور هم حزبی ترامپ از ادعا‌های پی در پی ترامپ مبنی بر تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ بشدت انتقاد کرد.
 
رامنی گفت: رئیس جمهور حق دارد بازشماری آرا و تحقیق درباره برگه‌های رای را خواستار شود اما نمی‌تواند بدون سند و مدرک مدعی سرقت آرا و تقلب در انتخابات شود.

بایدن تاکنون دویست و شصت و چهار و ترامپ دویست و چهارده رای کالج الکترال را دارند. برای پیروزی در انتخابات دویست و هفتاد رای الکترال ضروری است.

در بحبوحه شمارش آراء، رسانه‌های امریکا گزارش دادند: فضای داخل کاخ سفید بسیار سرد بوده و برخی از کارمندان بر سرکار خود حاضر نشدند. "لیزا گوردون" رییس اداره ملی امنیت هسته‌ای آمریکا هم به علت تشدید اختلاف با مقام‌های دولت ترامپ از سمتش استعفا کرد.

تظاهرات مخالفان ترامپ در برخی شهر‌ها ادامه دارد. در واشنگتن هزاران نفر مخالف کاخ سفید تجمع کردند.

در پنسیلوانیا و نیویورک هم مخالفان ترامپ با برپایی تظاهرات شمارش همه آراء را خواستار شدند، در مقابل گروه‌های مسلح طرفدار ترامپ اعلام کرده‌اند، اگر او برنده نشود به خیابان‌ها خواهند ریخت.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۲°