بازگشت ۸۸۸ واحد صنعتی به چرخه تولید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:20 - پنجشنبه 06 آذر 1399
کد خبر : ۸۰۳۸۲۵
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۴
معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی گفت: ۸۸۸ واحد صنعتی و تولیدی به چرخه تولید بازگشتند و بر اساس برنامه تا پایان سال این تعداد به ۲ هزار واحد خواهد رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عزیزمحمدی در برنامه گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر با اشاره به خروج حدود ۱۰ هزار واحد تولیدی از چرخه تولید گفت: راکد شدن واحد‌های تولیدی و صنعتی علل مختلف دارد مثل عدم تامین نقدینگی، نیاز به نوسازی ماشین آلات و تجهیزات؛ شیوع کرونا و بازاریابی.

او گفت: برگشت به تولید واحد‌ها در اصل با تلاش خود کارآفرینان عزیر اتفاق افتاده و ما فقط سعی می‌کنیم که تولیدکنندگان را همراهی کنیم.

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی افزود: استقبال برای سرمایه گذاری در تولید و صنعت نسبت به پارسال ۲ برابر رشد کرده است و ۶ هزار و ۸۰ قرار داد امسال برای احداث واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی بسته شده است.

عزیزمحمدی با اشاره به اهمیت صادرات گفت: در شهرک‌های صنعتی بزرگ مثل شمس آباد در زیرساخت‌ها مثل برق و آب مشکل داریم که در این زمینه طرح‌هایی در دست اجراست.

نوده فراهانی عضو هیئت مدیره شهرک صنعتی شمس آباد نیز گفت: با کنترل واردات و قاچاق، ما الان در بازار مشکل نداریم و مشکل جذب نیروی انسانی است.

او گفت: یکی دیگر از مشکلات ما این است که مصوبات ستاد تسهیل توسط بانک‌ها و بیمه و سازمان مالیات اجرا نمی‌شود.

نوده فراهانی گفت: یمشکل دیگر ما این است که متناسب با افزایش تولید و توسعه زیرساخت‌ها تامین نمی‌شود، ۱۰ سال است که طرح انتقال آب به شهرک صنعتی شمس آباد مطرح شده، اما هنوز اجرا نشده است.

عضو هیئت مدیره شهرک صنعتی شمس آباد تاکید کرد: قرارداد‌ها باید اصلاح شود و تعهدات باید در این قرارداد‌ها دو طرفه باشد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۰°